Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը և Բարսելոնայի քաղաքապետը քննարկել են հայ համայնքին վերաբերող հարցեր
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/11/015.jpg)
Հոկտեմբերի 23-ին Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը հանդիպում ունեցավ Բարսելոնայի քաղաքապետ Խավիեր Տրիասի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Բարսելոնայի հայ համայնքի ներկայացուցիչ Ա. Մայիլյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման սկզբում քաղաքապետը ներկայացրեց Կատալոնիայում տեղի ունեցող գործընթացները և դրանց հեռանկարները, ինչպես նաև ընդգծեց Երևանի քաղաքապետարանի հետ երկու քաղաքների միջև համագործակցության օրակարգ ձևավորելու և իրագործելու իր հետաքրքրությունը: Անդրադարձ կատարվեց Բարսելոնայում հայ համայնքին վերաբերող հարցերին:
Քաղաքապետի խնդրանքով դեսպան Ադոնցը համառոտ ներկայացրեց ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը, տարածաշրջանային այլ հարցեր։

Armenian Ambassador to Spain Avet Adonts and Barcelona Mayor discuss issues concerning the Armenian community
On October 23, Ambassador of the Republic of Armenia to Spain Avet Adonts had a meeting with Mayor of Barcelona Javier Trias. Representative of the Armenian community of Barcelona A. Mayilyan was also attending the meeting, reports the RA MFA press service
During the meeting, the mayor talked about the processes taking place in Catalonia and the perspectives, as well as stressed the fact that he is interested in the formation and implementation of an agenda for cooperation between Yerevan Municipality and the Municipality of Barcelona. The sides also touched upon issues concerning the Armenian community in Barcelona.
At the mayor’s request, Ambassador Adonts briefly presented Armenia’s and the OSCE Minsk Group Co-Chairs’ efforts for the Nagorno-Karabakh conflict resolution and other regional issues.