Սփյուռքի նախարարության աշխատակիցներն ու հյուրերը ևս միանում են «Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը` #2015RTAG» ակցիային (լուսանկարներ)
ՀՀ սփյուռքի նախարարության Եվրոպայի հայ համայնքների վարչությունը և Նախարարություն այցելած մի շարք բարեկամներ միացել են օրեր առաջ համացանցում սկսված են «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը)» նախաձեռնությանը, որի նպատակն է համաշխարհային առումով ճանաչելի դարձնել Հայոց ցեղասպանությունը:
Ավելի վաղ «Հայերն այսօր»-ը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ Առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը ևս միացել են ակցիային:
Նախաձեռնությանը մասնակցում են տարբեր երկրների և տարբեր ազգությունների մարդիկ: Նրանք լուսանկարվում են «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը)» գրություններով և իրենց լուսանկարները տեղադրում համացանցում:
Twitter և Facebook սոցիալական ցանցերում ստեղծվել են հատուկ խմբեր, որտեղ օգտատերերը ներբեռնում են իրենց լուսանկարները, իսկ կիրառության մեջ դրված «#2015RTAG» հաշթագն արդեն լայն տարածում է ստացել:
Այս ճանապարհով նախաձեռնությանը միացած մարդիկ կոչ են անում Թուրքիային և Հայոց ցեղասպանությունը չճանաչած մյուս երկրներին ճանաչել 1915 թվականին մարդկության դեմ իրականացված մեծագույն հանցագործությունը:

Сотрудники и гости Министерства Диаспоры РА также присоединяются к акции «Признать Геноцит армян #2015RTAG» (фоторепортаж)
Управление армянских общин Европы Министерства Диаспоры РА и ряд посетивших Министерство друзей присоединились к начавшейся на днях в �?нтернете инициативе «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Признать Геноцид армян)», цель которой – сделать Геноцид армян узнаваемым в мировом масштабе.
Ранее «Армяне сегодня» информировала, что Первая леди РА Рита Саргся, министр Диаспоры РА Грануш Акопян и министр культуры РА Асмик Погосян также присоединились к акции.
В инициативе участвуют люди разных национальностей из разных стран. Они фотографируются и размещают в �?нтернете свои фотоснимки с пометкой «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Признать Геноцид армян).
В социальных сетях Twitter и Facebook созданы специальные группы, в которых пользователи загружают свои фотоснимки, а запущенное в оборот поле «#2015RTAG» уже нашло широкое распространение.
Таким путем примкнувшие к инициативе люди призывают Турцию и другие страны, не признавшие Геноцид армян, признать величайшее преступление против человечества, совершенное в 1915 году.