Սփյուռքի նախարարության աշխատակիցներն ու հյուրերը ևս միանում են «Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը` #2015RTAG» ակցիային (լուսանկարներ)
ՀՀ սփյուռքի նախարարության Եվրոպայի հայ համայնքների վարչությունը և Նախարարություն այցելած մի շարք բարեկամներ միացել են օրեր առաջ համացանցում սկսված են «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը)» նախաձեռնությանը, որի նպատակն է համաշխարհային առումով ճանաչելի դարձնել Հայոց ցեղասպանությունը:
Ավելի վաղ «Հայերն այսօր»-ը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ Առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը ևս միացել են ակցիային:
Նախաձեռնությանը մասնակցում են տարբեր երկրների և տարբեր ազգությունների մարդիկ: Նրանք լուսանկարվում են «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide (Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը)» գրություններով և իրենց լուսանկարները տեղադրում համացանցում:
Twitter և Facebook սոցիալական ցանցերում ստեղծվել են հատուկ խմբեր, որտեղ օգտատերերը ներբեռնում են իրենց լուսանկարները, իսկ կիրառության մեջ դրված «#2015RTAG» հաշթագն արդեն լայն տարածում է ստացել:
Այս ճանապարհով նախաձեռնությանը միացած մարդիկ կոչ են անում Թուրքիային և Հայոց ցեղասպանությունը չճանաչած մյուս երկրներին ճանաչել 1915 թվականին մարդկության դեմ իրականացված մեծագույն հանցագործությունը:

Employees of the RA Ministry of Diaspora and guests join #2015RTAG Recognize the Armenian Genocide campaign
The Department of Armenian Communities at the RA Ministry of Diaspora and several friends of the ministry recently joined the #2015RTAG. Recognize the Armenian Genocide online campaign for international recognition of the Armenian Genocide.
Earlier, “Hayern Aysor” had reported that RA First Lady Rita Sargsyan, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and RA Minister of Culture Hasmik Poghosyan had also joined the campaign.
The campaign has brought together people of different countries and nationalities who take photos with a sign reading “#2015RTAG. Recognize the Armenian Genocide” and post them on the Internet.
The participants of the campaign have created special groups on Twitter and Facebook where they upload their photos, and the #2015RTAG hashtag has become widely popular.
With this, those who have joined the campaign are calling on Turkey and other countries that haven’t recognized the Armenian Genocide to recognize the greatest crime that was committed against humanity in 1915.