ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը դատապարտում է Պողոս Աղոյանի հանդեպ բռնության կիրառումը
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը խորապես մտահոգված է Թալինի բժշկական կենտրոնի սիրիահայ բժիշկ Պողոս Աղոյանի նկատմամբ բռնության կիրառման փաստով:
Սիրիայում տիրող քաղաքացիական պատերազմի հետևանքով Մայր Հայրենիքում ապաստան են գտել հազարավոր սիրիահայեր, որոնք այսօր ավելի շատ ունեն մեր աջակցության կարիքը: Ցավոք, պետք է արձանագրել, որ կենցաղային հողի վրա երբեմն տեղի ունեցող դեպքերը ստվերում են նրանց ինտեգրման գործընթացը:
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը դատապարտում է Պողոս Աղոյանի նկատմամբ բռնության կիրառումը ու հավատացած է, որ ՀՀ իրավապահ մարմինները կտան օբյեկտիվ գնահատական և մեղավորները կենթարկվեն պատասխանատվության:

The RA Ministry of Diaspora condemns the violence against Poghos Aghoyan
The RA Ministry of Diaspora has been deeply concerned about the evidence of violence used against Syrian Armenian doctor of Talin Medical Center Poghos Aghoyan
Thousands of Syrian Armenians have found refuge in the Motherland as a result of the current civil war in Syria, and today they need our support to a large extent. Unfortunately, it should be stated that some of domestic violence incidents cast a shadow on their integration process.
The RA Ministry of Diaspora condemns the violence against Poghos Aghoyan, and is sure that the RA Law Enforcement Authorities will make an objective judgment and the culprits will be held liable.