Փոխվարչապետը և 4 մարզպետներ կմասնակցեն «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման արարողությանը
Հուլիսի 25-ին, ժ.18:30-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը կմասնակցեն ՀՀ փոխվարչապետ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը, Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանը, Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանը և Կոտայքի մարզպետ Արամ Հարությունյանը:
Ավանդական դարձած խարույկի շուրջ հավաքված Սփյուռքի պատանիներին ու աղջիկներին կողջունի «Հայկազունք» երաժշտական համույթը՝ գեղարվեստական ղեկավար գուսան Հայկազունի ղեկավարությամբ:
Արիտունցիները կերգեն և կպարեն հայկական պարեր, ինչպես նաև հնարավորություն կունենան իրենց հետաքրքրող հարցերն ուղղել ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներին:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի ժ.17:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Вице-премьер и четыре губернатора примут участие в церемонии закрытия 4 этапа программы «Ари тун»
В Цахкадзорском лагере «Ари тун» 25 июля в 18:30 состоится торжественная церемония закрытия 4 этапа программы «Ари тун».
В мероприятии примут участие вице-премьер РА, министр территориального управления РА Армен Геворгян, Министр Диаспоры РА Грануш Акопян, губернатор Армавира Ашот Каграманян, губернатор Арагацотна Саргис Саакян, Губернатор Арарата Рубик Абрамян и губернатор Котайка Арам Арутюнян.
Собравшихся у традиционного костра юношей и девушек из Диаспоры приветствует музыкальный ансамбль «Айказунк» под управлением художественного руководителя гусана Айказуни.
Аритунцы споюьт армянские песни и станцуют армянские танцы, а также смогут задать интересующие их вопросы представителям правительства РА.
Автобус для журналистов отправляется в 17:00 от здания Министерства Диаспоры РА (адрес: В.Саркисяна 26/1, б-ц «Эребуни плаза»).