Փոխվարչապետը և 4 մարզպետներ կմասնակցեն «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման արարողությանը
Հուլիսի 25-ին, ժ.18:30-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը կմասնակցեն ՀՀ փոխվարչապետ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը, Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանը, Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանը և Կոտայքի մարզպետ Արամ Հարությունյանը:
Ավանդական դարձած խարույկի շուրջ հավաքված Սփյուռքի պատանիներին ու աղջիկներին կողջունի «Հայկազունք» երաժշտական համույթը՝ գեղարվեստական ղեկավար գուսան Հայկազունի ղեկավարությամբ:
Արիտունցիները կերգեն և կպարեն հայկական պարեր, ինչպես նաև հնարավորություն կունենան իրենց հետաքրքրող հարցերն ուղղել ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներին:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի ժ.17:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Deputy Prime Minister and four Heads of Marzes will attend the closing ceremony of the 4th stage of “Ari Tun” program
The closing ceremony for the 4th stage of “Ari Tun” program will take place at “Ari Tun” Camp in Tsaghkadzor, at 18:30, July 25.
The event will be attended by the RA Deputy Prime Minister, the RA Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan, the RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, Head of Armavir Marz Ashot Ghahramanyan, Head of Aragatsotn Marz Sargis Sahakyan, Head of Ararat Marz Rubik Abrahamyan and Head of Kotayk Marz Aram Harutyunyna.
Young boys and girls from Diaspora gathered around the traditional bonfire will be greeted by “Haykazunq” Ensemble, with its Artistic Director and goosan (songster) Haykazun.
The program participants will sing and dance Armenian dances, as well as will have an opportunity to ask their questions to the representatives of the RA Government.
The bus for transfer of journalists will set off at 17:00 in  front  of the building of the RA Ministry of Diaspora (address: “Erebuni Plaza” B/C, 26/1 V. Sargsyan Str.)