Եվս մեկ սիրիահայ իր գործը դրեց Հայրենիքում
Հուլիսի 22-ին Արամի 70 հասցեում բացվեց սիրիահայ գործարարներ Գևորգ և Աննա Իգնատոսյանների հագուստի մաքրման սրահը (http://www.verde.am): Բացման արարողությանը ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Նախարարը շնորհավորեց սիրիահայ երիտասարդ ընտանիքին հայրենիքում սեփական գործ սկսելու առիթով: Նա մասնավորապես ասաց. ՙ«Վստահ եմ, որ ձեր հիմնած  «Վերդե» մաքրման սրահի կողմից մատուցվելու են բարձորակ ծառայություններ, քանի որ դուք հայրենիք եք բերել ձեր   մասնագետների 20 տարվա փորձն ու սիրիահայի՝ բիզնես զարգացնելու հմտություննրը: Ձեր ներդրած նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառումը, համագործակցությունը իտալական և գերմանական ճանաչված ընկերությունների հետ հնարավորություն կտան պատշաճ ծառայություններ մատուցելու ձեր հաճախորդներին: Եվ ուրախալին այն է, որ «Վերդե»-ում աշխատելու են և՛ սիրիահայ և՛ հայաստանցի մասնագետները, հավատում եմ, որ ձեր հաճախորդները միշտ գոհունակությամբ կհեռանան և առաջիկայում ձեր ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն կունենան նաև Հայաստանի մարզերում: Շնորհակալ եմ Գևորգից և Աննայից, բոլոր այն հրաշալի, բանիմաց ու գործունյա սիրիահայերից, ովքեր Հայաստան բերեցին բիզնես զարգացնելու նոր, արդյունավետ մշակույթ, առողջ մրցակցային մթնոլորտ»:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan participated in opening ceremony of Syrian-Armenian family’s dry cleaner’s store
On July 22, Syrian-Armenian businessmen Kevork and Anna Ignadosian opened a dry cleaner’s store (http://www.verde.am) located at 70 Arami Street in Yerevan.
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan attended the opening ceremony and congratulated the Syrian-Armenian family on starting a business in the homeland. “I’m certain that your newly opened Verde Dry Cleaner’s Store will provide high-quality services since you will be doing business with your 20-year work experience and the skills of Syrian-Armenian businessmen. The use of your state-of-the-art technologies, collaboration with well-known German and Italian companies will provide you with the opportunity to provide your customers with high-quality services. I’m pleased with the fact that Verdi will hire both Syrian-Armenian experts and experts in Armenia. I believe that your customers will always leave your store with a feeling of satisfaction and that your store will open branches in Armenia’s provinces. I thank Kevork and Anna and all the wonderful, intelligent and business-oriented Syrian-Armenians for having brought a new, effective culture of developing business and healthy competition to Armenia,” the minister said.