Եվս մեկ սիրիահայ իր գործը դրեց Հայրենիքում
Հուլիսի 22-ին Արամի 70 հասցեում բացվեց սիրիահայ գործարարներ Գևորգ և Աննա Իգնատոսյանների հագուստի մաքրման սրահը (http://www.verde.am): Բացման արարողությանը ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Նախարարը շնորհավորեց սիրիահայ երիտասարդ ընտանիքին հայրենիքում սեփական գործ սկսելու առիթով: Նա մասնավորապես ասաց. ՙ«Վստահ եմ, որ ձեր հիմնած  «Վերդե» մաքրման սրահի կողմից մատուցվելու են բարձորակ ծառայություններ, քանի որ դուք հայրենիք եք բերել ձեր   մասնագետների 20 տարվա փորձն ու սիրիահայի՝ բիզնես զարգացնելու հմտություննրը: Ձեր ներդրած նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառումը, համագործակցությունը իտալական և գերմանական ճանաչված ընկերությունների հետ հնարավորություն կտան պատշաճ ծառայություններ մատուցելու ձեր հաճախորդներին: Եվ ուրախալին այն է, որ «Վերդե»-ում աշխատելու են և՛ սիրիահայ և՛ հայաստանցի մասնագետները, հավատում եմ, որ ձեր հաճախորդները միշտ գոհունակությամբ կհեռանան և առաջիկայում ձեր ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն կունենան նաև Հայաստանի մարզերում: Շնորհակալ եմ Գևորգից և Աննայից, բոլոր այն հրաշալի, բանիմաց ու գործունյա սիրիահայերից, ովքեր Հայաստան բերեցին բիզնես զարգացնելու նոր, արդյունավետ մշակույթ, առողջ մրցակցային մթնոլորտ»:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян участвовала в церемонии салона чистки одежды, основанном семьей сирийских армян
В Ереване, по адресу ул. Арама, 70, 22 июля открылся салон чистки одежды, созданный  сирийскими армянами, предпринимателями Геворгом и Анной �?гнатосян (http://www.verde.am). На церемонии открытия присутствовала министр Диаспоры РА Грануш Акопян.
Министр поздравила молодую семью сирийских армян с началом собственного дела на родине. Она, в частности, сказала: «Уверена, что созданным вами салоном чистки одежды «Верде» буджут предоставляться высококачественные услуги, поскольку вы привезли на родину свой 120-летний опыт специалистов и навыки сирийских армян развивать бизнес. Применение внедренных вами новейших технологий, сотрудничество с известными итальянскими и немецкими фирмами дадут вам возможность предоставлять услуги на должном уровне. �? радует то, что в «Верде» будут работать как сирийские армяне, так и местные специалисты. Убеждена, что ваши клиенты всегда будут уходить удовлетворенные, а в перспективе возможность пользоваться вашими услугами получат и жители областей Армении. Благодарна Геворгу и Анне, всем прекрасным, знающим и предприимчивым сирийским армянам, которые привезли в Армению новую, эффективную культуру развития бизнеса, здоровую конкурентную атмосферу».