ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հարգանքի տուրք մատուցեց անմեղ զոհերի հիշատակին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ խորհրդարանի և կառավարության անդամների ուղեկցությամբ, այսօր այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ:
Հարգանքի տուրք մատուցելով անմեղ նահատակների հիշատակին՝ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսն աղոթք կարդաց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հոգիների հանգստության համար:
Իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցել նաև օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչները, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը, քաղաքական գործիչներ, մտավորականներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ, հայրենակցական միությունների, հասարակական կազմակերպությունների անդամներ:

Делегация во главе с Президентом РА воздала дань памяти невинных жертв
Президент РА Серж Саргсян, Его Святейшество Верзховный Патриарх и Католикос Всех армян Гарегин II, премьер-министр РА Овик Абрамян в сопровождении членов парламента и правительства РА сегодня посетили Цицернакаберд .
Воздав дань уважения памяти невинных мучеников, Его Святейшество Католикос всех армян Гарегин II отслужил траурный молебен за упокой душ невинных жертв Геноцида армян.
Дань уважения воздали также представители законодательной и исполнительной власти, высший офицерский составы Вооруженных сил, политические деятели, представители интеллигенции, руководители аккредитованных в Армении дипломатических представительств, члены земляческих союзов, общественных организаций.