ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Իմ Հայաստան» փառատոնի գեղարվեստական խորհրդի անդամներին
Մարտի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Իմ Հայաստան» փառատոնի գեղարվեստական խորհրդի անդամներին:
Խորհրդի կազմում ընդգրկված են՝ «Իմ Հայաստան» փառատոնի ղեկավար Սամվել Հարոյանը, «Իմ Հայաստան» փառատոնի մշակութային ծրագրերի բաժնի պետ Լաուրա Ավետիսյանը, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, փառատոնի պարարվեստի օրերի գեղարվեստական ղեկավար Կարեն Գևորգյանը, փառատոնի երգչախմբային արվեստի օրերի գեղարվեստական ղեկավար Լիլիթ Դանիելյանը, փառատոնի դուդուկի և ազգային այլ նվագարանների օրերի գեղարվեստական ղեկավար ՀՀ վաստակավոր արտիստ Գևորգ Դաբաղյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակիցներ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին փառատոնի գաղափարական, կազմակերպչական, նախապատրաստական և այլ աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Զեկուցումով հանդես եկավ «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի տնօրեն Սամվել Հարոյանը՝ նշելով, որ ընդլայնվել է Փառատոնի աշխարհագրությունը: Այս տարի Հայաստանում կհյուրընկալվեն Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Եվրոպայից և Հարավային Ամերիկայի այլ երկրներից: Ժամանած հայկական մշակութային խմբերը ելույթներով հանդես կգան Հայաստանի մարզերում և Արցախում:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանձնարարականներ տվեց փառատոնի պատասխանատուներին: Նա հույս հայտնեց, որ այն մեծ արձագանք կունենա և Սփյուռքում կոգևորի սփյուռքահայ մեր հայրենակիցներին:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives members of artistic council for “My Armenia” Pan-Armenian Festival
On Mar. 26, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received members of the artistic council for the “My Armenia” Pan-Armenian Festival.
The artistic council comprises Director of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival Samvel Haroyan; Head of the Cultural Programs Section of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival Laura Avetisyan; Honored Cultural Figure of the Republic of Armenia, artistic director for the festival’s Days of Armenian Dance Karen Gevorgyan; artistic director for the festival’s Days of Choral Arts Lilit Danielyan; artistic director for the festival’s Days of Duduk and Other National Instruments, Honored Artist of the Republic of Armenia Gevorg Dabaghyan and employees of the RA Ministry of Diaspora.
Issues on the ideology, organization, preparations and other activities were discussed during the meeting.
In his speech, Director of the “My Armenia” Pan-Armenian Festival Samvel Haroyan mentioned that this year there will be more participants from different countries, including Russia, the United States, Canada, Europe and countries of South America. The cultural groups will perform in Armenia’s provinces and Artsakh.
Minister Hranush Hakobyan assigned the festival’s correspondents and voiced hope that the festival inspires Diaspora Armenians.