Սփյուռքի նախարարն ընդունեց Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանին
Հուլիսի 18-ին սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ, Ժառանգավորաց վարժարանի և Ընծայարանի տնօրեն Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Հայրապետյանը վստահություն հայտնեց, որ Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի հետ համագործակցությունը առավել կսերտանա և կամրապնդվի:
Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանն իր խոսքում նշեց, որ այս տարի լրանում է Սուրբ Հակոբեանց տպարանի 185, Ժառանգավորաց վարժարանի 170 և Արարայի ճակատամարտի 100-ամյակը, որոնց նվիրված բազմաթիվ միջոցառումներ են կազմակերպվելու: Դիվանապետը նաև ընդգծեց, որ պատրիարքարանի արխիվները թվայնացվում են:
Խոսելով Երուսաղեմի հայկական համայնքի մասին՝ Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանը նշեց, որ հայերն այնտեղ ապրել են վաղնջական ժամանակներից, սակայն մեծաթիվ են նաև Ցեղասպանությունից և ԽՍՀՄ-ի փլուզումից հետո հաստատվածները:

Министр диаспоры принял архиепископа Армянского патриархата �?ерусалима Корюна Багдасаряна
18 июля министр диаспоры РА Мхитар Айрапетян принял архиепископа Армянской патриархии �?ерусалима, директора гимназии “Жарангаворац” вардапета Корюна Багдасаряна.
Приветствуя гостя, министр Айрапетян выразил уверенность, что сотрудничество с Армянским патриархатом �?ерусалима станет еще более усиленным и укрепленным.
В своем выступлении вардапет Корюн Багдасарян отметил, что в этом году исполняется 185 лет со дня рождения типографии Сватого Акобеанц, 170-летия гимназии “Жарангаворац” и 100-летия битвы при Арар. Архиепископ также подчеркнул, что архивы патриархии оцифрованы.
Говоря об армянской общине в �?ерусалиме, вардапет  Корюн Багдасарян отметил, что армяне жили там с древних времен, но многие также утвердились после геноцида и распада СССР.