Պատգամավոր Նորա Արիսյանը՝ Սիրիայի պետական արբանյակային հեռուստաընկերության հյուր
Սիրիայի պետական արբանյակային հեռուստաընկերության «ԻլաՀադՄա» (Որոշակի չափով) հաղորդումը հյուրընկալել էր Սիրիայի Խորհրդարանի անդամ դոկտոր Նորա Արիսյանին:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, «Պատկանելիություն և հավատարմություն. ներկան ու ձգտումները» խորագիրը կրող հաղորդման հաղորդավար Նիդալ Զաղբուրը հարցազրույց է վարել Արիսյանի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են բազմաթիվ թեմաներ, որոնք առնչվում են Հայոց ցեղասպանությանը, Հայաստանին և սիրիահայերին:
Հաղորդման շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել Եփրատի շրջանում իրականացված ցեղասպանությանը և վերջինիս արձագանքներին սիրիացիների ստեղծագործությունների և սիրիական գրականության մեջ:
Սիրիական ինքնության և հասարակության հարցերը քննարկելիս՝ Նորա Արիսյանը հաստատել է, որ հայկական ներկայությունը սիրիական ինքնության մեջ փոխկապակցված է այնպես, ինչպես սիրիական ներկայությունը հայկական ինքնության մեջ, որ հայերը կարևոր օրինակ են Սիրիայի բազմազանության և բազմամշակութային խնդրում: Հայազգի պատգամավորը նաև շեշտել է Սիրիայի խորհրդարանում իր ներկայության քաղաքական կարևորությունը՝ որպես հայ կին պատգամավոր, միաժամանակ կարևոր համարելով ազգային դիմագիծը սիրիահայերի մոտ:

Депутат Нора Арисян – гость государственной спутниковой телекомпании Сирии
Программа «�?лаХадМа» («В определенной мере») государственной спутниковой телекомпании Сирии пригласила депутата парламента Сирии, доктора Нору Арисян.
Кк передает «Армяне сегодня», ведущий программы «Принадлежность и верность: реальность и стремления» Нидал Загбур провел беседу с Арисян, в ходе которой было обсуждено множество тем, касающихся Геноцида армян, Армении и сирийских армян.
В рамках передачи был затронут геноцид, совершенный в бассейне Евфрата, и отклики на него в произведениях сирийцев и в сирийской литературе.
Обсуждая вопросы сирийской идентичности и общественности, Нора Арисян подтвердила, что армянское присутствие в сирийской идентичности взаимосвязано так же, как сирийское присутствие в армянской идентичности, что армяне являют собой важный пример в вопросе сирийского многообразия и мультикультуры. Она также отметила политическую важность своего присутствия в парламенте Сирии – как армянки, депутата, в то же время сочтя важным национальный облик сирийских армян.