ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Քլիվլենդի հոգևոր հովվին
Հուլիսի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ԱՄՆ Արևելյան թեմի Քլիվլենդ քաղաքի Սբ. Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Հրաչ քահանա Սարգսյանին և երեցկնոջը՝ Նաիրա Սարգսյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց եկեղեցու դերը համայնքի համախմբման, լեզվի և ինքնության պահպանության գործում:
Նախարարը մանրամասնորեն ներկայացրեց Սփյուռքի նախարարության ծրագրերը, շեշտեց նախարարության հետ գործակցության աշխուժացման, ծրագրերին ավելի ակտիվ մասնակցության կարևորությունը:
Հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության համար՝ հավելելով, որ իրենց կարողության սահմաններում փորձում են  օգտակար լինել համայնքին: Նրանք պատրաստակամություն հայտնեցին ավելի սերտորեն համագործակցել նախարարության հետ, ակտիվորեն մասնակցել նախարարության ծրագրերին:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла духовного пастыря Кливленда
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 26 июля приняла духовного пастыря церкви Св. Григор Лусаворич города Кливленд Восточной епархии США иерея Грача Саркисяна с супругой Наирой Саркисян.
Приветствовав гостей, министр Диаспоры РА Грануш Акопян отметила важность роли церкви в деле сплочения общины, сохранения языка и идентичности.
Министр подробно представила программы Министерства Диаспоры, отметила важность активизации сотрудничества с Министерством, более активного участия в программах.
Гости выразили благодарность за теплый прием, добавив, что в меру своих возможностей стараются быть полезными общине. Они изъявили готовность более тесно сотрудничать с Министерством и активнее участвовать в его программах.