ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Քլիվլենդի հոգևոր հովվին
Հուլիսի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ԱՄՆ Արևելյան թեմի Քլիվլենդ քաղաքի Սբ. Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Հրաչ քահանա Սարգսյանին և երեցկնոջը՝ Նաիրա Սարգսյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց եկեղեցու դերը համայնքի համախմբման, լեզվի և ինքնության պահպանության գործում:
Նախարարը մանրամասնորեն ներկայացրեց Սփյուռքի նախարարության ծրագրերը, շեշտեց նախարարության հետ գործակցության աշխուժացման, ծրագրերին ավելի ակտիվ մասնակցության կարևորությունը:
Հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության համար՝ հավելելով, որ իրենց կարողության սահմաններում փորձում են  օգտակար լինել համայնքին: Նրանք պատրաստակամություն հայտնեցին ավելի սերտորեն համագործակցել նախարարության հետ, ակտիվորեն մասնակցել նախարարության ծրագրերին:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives pastor of Armenian community in Cleveland
On July 26, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Pastor of the St. Gregory of Narek Church of the U.S. Eastern Diocese in Cleveland, Fr. Priest Hrach Sargsyan and his wife, Naira Sargsyan.
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan greeted the guests and attached importance to the role of the Armenian Church in the consolidation of the Armenian community and preservation of the Armenian language and national identity.
The Minister provided details about the programs of the Ministry of Diaspora and stressed the importance of revitalization of partnership with the Ministry and more active participation in the Ministry’s programs.
The guests expressed gratitude for the cordial reception, adding that they try their best to help the Armenian community of Cleveland. They also expressed willingness to work more closely with the Ministry and show active participation in the Ministry’s programs.