Շարունակվում են «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի մասնակիցների շրջայցերը
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ, ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի մասնակիցները Հայաստանի տեսարժան, պատմամշակութային վայրերում շրջայցերի շրջանակներում հուլիսի 8-ին եղել են Գեղարդի վանքում և Գառնու տաճարում:
Հուլիսի 8-ին նրանք հաջորդիվ այցելել են Կոմիտասի անվան պանթեոն, գլուխ խոնարհել այնտեղ հանգչող հայ մեծերի շիրիմներին: Այնուհետև Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում հանգամանալիորեն ծանոթացել են տաղանդաշատ հայ երգահանի կյանքին և ստեղծագործական ժառանգությանը: Ծրագրի մասնակիցներից մի քանիսը հանդես են եկել կոմիտասյան կատարումներով:
Հավելենք, որ «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագիրն իրականացվում է ԵՊՀ հետ համագործակցությամբ: Այս տարի ծրագրին մասնակցում է ավելի քան 350 սփյուռքահայ՝ աշխարհի 30 երկրից:

Tours for participants of “Diaspora” Summer School Program continue
According to Hayern Aysor, on July 8, the participants of the “Diaspora” Summer School Program of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia visited Geghard Monastery and the temple in Garni. The visits were part of the tours to historic and cultural sites in Armenia.
They also visited Komitas Pantheon and respected the memory of the great Armenians buried at the pantheon. At the Komitas Museum-Institute, they were introduced to the life, career and legacy of the talented Armenian composer, and some of the participants performed the songs of Komitas.
The “Diaspora” Summer School Program is being carried out in cooperation with Yerevan State University and has gathered over 350 young Armenians from 30 countries around the world.