Դամալա գյուղի հայ երեխաները շատ են հավանել «Արի տուն» ծրագիրը
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ՝ Ջավախքի Ասպինձայի շրջանի Դամալա գյուղի հայ երեխաները, ովքեր հաճախում են Դամալայի մշակույթի կենտրոն, առաջին անգամ են մասնակցում «Արի տուն» ծրագրին:
Երեխաները շատ են սիրել Հայաստանը, տպավորվել «Արի տուն» ծրագրի շրջանակներում այցելած տեսարժան, պատմամշակութային վայրերից՝ այդ մասին տեղեկացնելով իրենց ծնողներին:
Ծնողներն իրենց հերթին մշակույթի կենտրոնի պատասխանատու Վարսենիկ Սահակյանի միջոցով շնորհակալական նամակ են հղել ՀՀ սփյուռքի նախարարությանը, որտեղ մասնավորապես ասվում է.
«Շատ երախտապարտ ենք մեր երեխաներին հիանալի, հայրենասիրական «Արի տուն» ծրագրին մասնակցելու հնարավորություն ընձեռելու համար, նրանք հիանալի ժամանակ են անցկացնում Մայր Հայրենիքում: Վստահ ենք, որ այս այցելությյունից հետո նրանք ավելի կկապվեն Մայր Հայրենիքին»:

Армянским детям из села Дамала очень понравилась программа «Ари тун»
Как передает «Армяне сегодня», армянские дети из села Дамала района Аспиндза, занимающиеся в культурном центре Дамала, впервые участвовали в программе «Ари тун».
Дети очень полюбили Армению, впечатлены достопримечательными, историко-культурными местами, которые посетили в рамках программы «Ари тун», о чем рассказали своим родителям.
Родители, в свою очередь, через ответственную культурного центра Варсеник Саакян направили благодарственное письмо в Министерство Диаспоры РА, в котором, в частности, говорится:
«Весьма признательны за предоставленную нашим детям возможность участвовать в замечательной, патриотической программе «Ари тун», они прекрасно проводят время на Родине. Уверены, что после этой поездки они еще более привяжутся к Матери-Родине».