Երկու դաշնամուր Ստեփանակերտի մանկապարտեզին՝ «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում
«Հայերն այսօր»-ը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» համահայկական շարժման շրջանակներում ՀԲԸՄ-ի Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղն օրեր առաջ առաջին օժանդակությունն էր ցուցաբերել Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքի Հովհաննես Թումանյանի անվան միջնակարգ դպրոցին ՝ նվիրելով դաշնամուր:
Այսօր արդեն, ինչպես «Հայերն այսօր»-ինտեղեկացնում է արգենտինաբնակ երաժիշտ, ՀԲԸՄ-ի Արգենտինայի մասնաճյուղի պատվավոր անդամ Գագիկ Գասպարյանը, ևս երկու դաշնամուր են նվիրվել Ստեփանակերտի թիվ 4 մանկապարտեզին՝ շարունակելով Արցախի հիմնախնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքների իրականացումը:
Մանկապարտեզի տնօրեն Նունե Միքայելյանը «Հայերն այսօր»-ի թղթակցի հետ զրույցում երեխաների, ծնողների և իր անունից մարդասիրական օգնության համար խորին երախտագիտություն հայտնեց արգենտինահայ հայրենակիցներին՝ նշելով. «Անչափ ուրախ ենք և հուզված այս նվիրատվությունից. երաժշտական գործիքի առկայությունն առավել քան երբևէ անհրաժեշտ էր մեզ: Մանկապարտեզը բաղկացած է երկու մասնաշենքից, այդ պատճառով էի երկու դաշնամուր խնդրել, և ինչպես տեսնում եք՝ խնդրանքս չմերժեցին: Թո՛ղ նման նախաձեռնությունները շարունակական լինեն»:
Հավելենք, որ ՀԲԸՄ-ի Արգենտինայի մասնաճյուղը «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» խորագրով համերգարշավ է սկսել, որից գոյացած հասույթով երաժշտական գործիքներ է գնում Արցախի դպրոցների, մանկապարտեզների և, հատկապես՝ երաժշտական դպրոցների համար:

Два пианино Степанакертскому детскому саду – в рамках движения «Что ты делаешь для Арцаха»
«Армяне сегодня» сообщала, что в рамках движения Министерства Диаспоры РА «Что ты делаешь для Арцаха» филиал ВАБС в Буэнос Айресе на днях оказал первую помощь средней школе имени Ованеса Туманяна общины �?шханадзор Карашатского района, преподнеся пианино.
Сегодня же, как сообщил редакции «Армяне сегодня» проживающий в Аргентине музыкант-армянин, почетный член Аргентинского филиала ВАБС Гагик Гаспарян, еще два пианино были преподнесены Степанакертскому детскому саду №4, продолжая работу по решению проблем Арцаха.
Директор детского сада Нуне Микаелян в беседе с корреспондентом «Армяне сегодня» от имени детей, родителей и своего собственного выразила глубокую благодарность соотечественникам в Аргентине за гуманитарную помощь, отметив: «Безмерно рады и взволнованы этим подарком – наличие музыкального инструмента нам было более чем необходимо. Детский сад состоит из двух корпусов, поэтому и просила два пианино, и как видите, в просьбе моей не было отказано. Пусть такие инициативы имеют продолжение».
Добавим, что Аргентинский филиал ВАБС начал концертное турне под девизом «Что ты делаешь для Арцаха», на полученную от которого сумму приобретаются музыкальные инструменты для школ,  детских садов и особенно музыкальных школ Арцаха.