«102 սրտի զարկ». ակցիա` նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
«Դնեպրի հայ երիտասարդների միությունը» կոչ է անում 2017թ. ապրիլի 24-ին աշխարհի բոլոր ծայրերից միանալ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված «102 սրտի զարկ» ակցիային, որի հիմնական նպատակն է ևս մեկ անգամ հիշեցնել քաղաքակիրթ աշխարհին այս՝ դեռևս անպատիժ մնացած և մարդկության նկատմամբ իրագործված հանցագործության մասին:
Ակցիայի ընթացքում մասնակիցները որպես սովորական անցորդներ քայլելու են քաղաքի գլխավոր հրապարակում, այնուհետև նախապես որոշված ժամին ձայնարկիչների միջոցով սրտի զարկերի ձայն կհնչեցվի: Մասնակիցները այդ պահին կանշարժանան՝ հայացքները հատակին իջեցնելով, որից հետո հրապարակի կենտրոնում կծածանվի հայկական եռագույնը՝ ռուսաստանյան էստրադայի հայտնի երգչուհի Զառայի կատարմամբ «Դլե յաման» երգի հնչյունների ներքո: Եռագույնի շուրջ համախմբված մասնակիցները կանդրադառնան Հայոց ցեղասպանութան մասին մի շարք փաստերի և կներկայացնեն տարբեր պետությունների արձագանքները:
Միջոցառումը ձեր քաղաքում անցկացնելու համար անհրաժեշտ է թույլատվություն քաղաքապետարանից, անվտանգության նկատառումներից ելնելով ապահովել իրավապահ մարմինների և շտապօգնության ներկայությունը, ինչպես նաև անհրաժեշտ է մամուլի հաղորդագրություն ուղարկել ԶԼՄ-ներին, հրավիրել հայ և արտասահմանցի ընկերներին, ապահովել տեխնիկական հարմարանքները, ունենալ ՀՀ դրոշը, ստեղծել ինֆորմատիվ ցուցանակներ և ունենալ մեր կողմից ուղարկվող ձայնագրությունները /ֆանոգրամաներ/:
Նշենք, որ մեր նախաձեռնությամբ նմանօրինակ ակցիաներ իրականացվել են ամեն տարի՝ 2014 թվականից ի վեր, իսկ ԶԼՄ-ների և Ուկրաինայի շարքային քաղաքացիների հետաքրքրությունը այս նախաձեռնությունների նկատմամբ աճում են տարեց տարի:
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել www.facebook.com/Aghajanyan.Karen, www.facebook.com/elina.sorsoryan
Հուսով ենք, որ կմիավորենք մեր ջանքները և կստանանք Ձեր աջակցությունը միջոցառումն իրականացնելու գործում:

«102 биения сердца»: акция, посвященная памяти жертв Геноцида армян
«Союз армянской молодежи Днепра» призывает 24 апреля 2017 года присоединиться со всех концов мира к акции «102 биения сердца», посвященной памяти жертв Геноцида армян, основная цель которой – еще раз напомнить цивилизованному миру об этом, пока еще остающемся безнаказанным, преступлении против человечества.
В процессе акции участники, как обычные прохожие, будут шагать по центральной площади города, затем, в заранее условленный час, посредством магнитофонов будут озвучены звуки биения сердца. Участники в этот момент замрут, устремив взоры в землю, после чего в центре площади взовьется армянский Триколор под звуки песни «Дле яман» в исполнении звезды российской эстрады Зары. Собравшиеся вокруг Триколора участники коснутся ряда фактов о Геноциде армян и представят отклики разных государств.
Для проведения мероприятия в вашем городе необходимо разрешение мэрии, исходя из соображений безопасности – обеспечить присутствие сотрудников правоохранительных органов и «скорой помощи», а также необходимо направить пресс-релиз в СМ�?, пригласить друзей – армян и иностранцев, обеспечить техническое оборудование, иметь Флаг РА, создать информационные таблички и иметь присланные нами фонограммы.
Отметим, что подобные акции по нашей инициативе начиная с 2014 года организовывались каждый год, и интерес СМ�? и рядовых граждан Украины растет год от года.