«102 սրտի զարկ». ակցիա` նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
«Դնեպրի հայ երիտասարդների միությունը» կոչ է անում 2017թ. ապրիլի 24-ին աշխարհի բոլոր ծայրերից միանալ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված «102 սրտի զարկ» ակցիային, որի հիմնական նպատակն է ևս մեկ անգամ հիշեցնել քաղաքակիրթ աշխարհին այս՝ դեռևս անպատիժ մնացած և մարդկության նկատմամբ իրագործված հանցագործության մասին:
Ակցիայի ընթացքում մասնակիցները որպես սովորական անցորդներ քայլելու են քաղաքի գլխավոր հրապարակում, այնուհետև նախապես որոշված ժամին ձայնարկիչների միջոցով սրտի զարկերի ձայն կհնչեցվի: Մասնակիցները այդ պահին կանշարժանան՝ հայացքները հատակին իջեցնելով, որից հետո հրապարակի կենտրոնում կծածանվի հայկական եռագույնը՝ ռուսաստանյան էստրադայի հայտնի երգչուհի Զառայի կատարմամբ «Դլե յաման» երգի հնչյունների ներքո: Եռագույնի շուրջ համախմբված մասնակիցները կանդրադառնան Հայոց ցեղասպանութան մասին մի շարք փաստերի և կներկայացնեն տարբեր պետությունների արձագանքները:
Միջոցառումը ձեր քաղաքում անցկացնելու համար անհրաժեշտ է թույլատվություն քաղաքապետարանից, անվտանգության նկատառումներից ելնելով ապահովել իրավապահ մարմինների և շտապօգնության ներկայությունը, ինչպես նաև անհրաժեշտ է մամուլի հաղորդագրություն ուղարկել ԶԼՄ-ներին, հրավիրել հայ և արտասահմանցի ընկերներին, ապահովել տեխնիկական հարմարանքները, ունենալ ՀՀ դրոշը, ստեղծել ինֆորմատիվ ցուցանակներ և ունենալ մեր կողմից ուղարկվող ձայնագրությունները /ֆանոգրամաներ/:
Նշենք, որ մեր նախաձեռնությամբ նմանօրինակ ակցիաներ իրականացվել են ամեն տարի՝ 2014 թվականից ի վեր, իսկ ԶԼՄ-ների և Ուկրաինայի շարքային քաղաքացիների հետաքրքրությունը այս նախաձեռնությունների նկատմամբ աճում են տարեց տարի:
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել www.facebook.com/Aghajanyan.Karen, www.facebook.com/elina.sorsoryan
Հուսով ենք, որ կմիավորենք մեր ջանքները և կստանանք Ձեր աջակցությունը միջոցառումն իրականացնելու գործում:

“102 Heartbeats”-an action dedicated to the memory of Armenian Genocide victims
The Union of Young Armenians of Dnepr calls upon Armenians around the world to join the “102 Heartbeats” action dedicated to the memory of the victims of the Armenian Genocide on April 24, 2017. The main goal of the action is to remind the civilized world once again about this crime that was committed against humanity and has remained unpunished to this day.
During the action, the participants will walk at the main square in the city as ordinary passers-by and make the sounds of heartbeats heard through sound recorders at a previously set hour. At that moment, the participants will stand rock solid and look to the ground, after which the Armenian tricolor flag will be waved in the center of the square to the sounds of the Armenian song “Dle Yaman” performed by Russia’s pop singer Zara. The participants will touch upon several facts about the Armenian Genocide and present the responses of various countries.
To hold the event in your city, you need permission from the municipality. You also need to ensure the presence of police officers and emergency doctors for security reasons and send press releases to mass media outlets, invite Armenian and foreign friends, provide the technological equipment, have the Armenian national flag, create information panels and have the recordings (phonograms) that we send.
Let us mention that we have held such actions every year since 2014, and more and more mass media outlets and Ukrainian citizens have been showing interest in the events.
For questions, please write to www.facebook.com/Aghajanyan.Karen or www.facebook.com/elina.sorsoryan.