Արցախցի ուսուցիչները «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում կվերապատրասվեն Բեյրութում
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մարտակերտի Վարդան Մինասյանի անվան թիվ 2 հիմնական դպրոցի տնօրեն Մելսիդա Քարդումյանին, ուսուցիչներ Լուսինե Սաիյանին և Ռուզաննա Ավետիսյանին, ովքեր «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում Ս. Խաչ-Հարպոյան վարժարանի հրավերով մեկնելու են Բեյրութ՝ մասնակցելու ներառական կրթության մեկշաբաթյա դասընթացին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց Բեյրութի Ս. Խաչ-Հարպոյան վարժարանի նախաձեռնությունը, նշեց, որ դպրոցն այդպես փորձում է ամեն ինչ անել, որպեսզի դառնա «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման գլխավոր մասնակիցը: Նախարարը բարի ճանապարհ մաղթեց արցախցի ուսուցիչներին: «Շատ լավ կլիներ, որ ամուր կապվեիք Սփյուռքի ձեր գործընկերների հետ, նրանց փոխանցած գիտելիքները, փորձը, ներդնեիք Հայաստանում, Արցախում», – հավելեց նախարարը:

Artsakh’s teachers to take training course in Beirut as part of “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/04/IMG_0457.jpg)
On 3 April, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Principal of Vardan Minasyan Primary School #2 of Martakert Melsida Kardumyan, teachers Lusine Saiyan and Ruzanna Avetisyan who, at the invitation of the Holy Cross Harboyan High School, will be traveling to Beirut to participate in a weeklong training course devoted to inclusive education. The training course will be held as part of the “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement.
Greeting the guests, Minister Hranush Hakobyan attached importance to the initiative of the Holy Cross Harboyan High School in Beirut and stated that this initiative was one of the School’s ways to become the main participant of the “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement. The Minister wished the teachers success and added the following: “It would be great, if you could establish strong ties with your colleagues abroad and use their knowledge and share their experiences in Armenia and Artsakh.”