Արցախցի ուսուցիչները «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում կվերապատրասվեն Բեյրութում
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մարտակերտի Վարդան Մինասյանի անվան թիվ 2 հիմնական դպրոցի տնօրեն Մելսիդա Քարդումյանին, ուսուցիչներ Լուսինե Սաիյանին և Ռուզաննա Ավետիսյանին, ովքեր «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում Ս. Խաչ-Հարպոյան վարժարանի հրավերով մեկնելու են Բեյրութ՝ մասնակցելու ներառական կրթության մեկշաբաթյա դասընթացին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց Բեյրութի Ս. Խաչ-Հարպոյան վարժարանի նախաձեռնությունը, նշեց, որ դպրոցն այդպես փորձում է ամեն ինչ անել, որպեսզի դառնա «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման գլխավոր մասնակիցը: Նախարարը բարի ճանապարհ մաղթեց արցախցի ուսուցիչներին: «Շատ լավ կլիներ, որ ամուր կապվեիք Սփյուռքի ձեր գործընկերների հետ, նրանց փոխանցած գիտելիքները, փորձը, ներդնեիք Հայաստանում, Արցախում», – հավելեց նախարարը:

Педагоги Арцаха в рамках движения «Что ты делаешь для Арцаха» пройдут переподготовку в Бейруте
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 3 апреля приняла директора М Мартакертской основной школы №2 имени Вардана Минасяна Мелсиду Бардумян, педагогов Лусине Саиян и Рузанну Аветисян, которые в рамках движения «Что ты делаешь для Арцаха» по приглашению гимназии Св. Хач-Гарпоян отправятся в Бейрут для участия в недельных курсах инклюзивного образования.
Приветствовав гостей, министр Грануш Акопян отметила важность инициативу Бейрутской гимназии Св. Хач-Гарпоян, отметив, что школа делает все, чтобы стать главным участником движения «Что ты делаешь для Арцаха». Министр пожелала доброго пути арцахским педагогам. «Было бы очень хорошо, чтобы вы наладили крепкие связи с коллегами в Диаспоре, переданные ими знания, опыт внедрили в Армении и Арцахе», – добавила министр.