Այվազովսկուն նվիրված միջոցառում Արտաշատի ավագ դպրոցում
ՀՀ սփյուռքի նախարարության Հայաստան-Սփյուռք գործակցության պետական քաղաքականության շրջանակում իրականացվող «Մեր մեծերը» ծրագրի մեկնարկը Արտաշատի ավագ դպրոցում տրվեց հայ անվանի ծովանկարիչ Հ. Այվազովսկուն նվիրված միջոցառմամբ, որը տեղի ունեցավ օրերս:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են դպրոցից, աշակերտները ներկայացրեցին անվանի ծովանկարչի կյանքը և գործունեությունը: Ուշագրավ էր «Հ. Այվազովսկու նկարները երեխաների աչքերով» խորագիրը կրող նկարների ցուցահանդեսը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին դպրոցի VIII-XII դասարանների աշակերտները: Ներկայացված լավագույն աշխատանքների և ակտիվ մասնակցության համար աշակերտները պարգևատրվեցին պատվոգրերով:

High school in Artashat town holds event devoted to Aivazovsky
The launch of the Our Greats Program (the program is being carried out as part of the state policy of the RA Ministry of Diaspora on Armenia-Diaspora partnership) was marked with a recent event devoted to renowned Armenian marine artist Hovhannes (Ivan) Aivazovsky at the high school in the town of Artashat.
As reported the school to Hayern Aysor, the pupils presented the life and career of the renowned marine artist. What was interesting was the painting exhibition called “Aivazovsky’s Paintings Through the Eyes of Children”.
Among the participants of the event were the eighth to twelfth graders. The pupils received certificates for the best works and active participation.