Սփյուռքի նախարարն ընդունեց Պայքար Սվազլյանին և Սարո Խոդավերդիին
Փետրվարի 28-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Իտալիայի Բոլոնիա քաղաքի համալսարանի արևելագիտության ֆակուլտետի պրոֆեսոր, «Հայաստան» հիմնադրամի Իտալիայի տեղական մարմնի նախագահ Պայքար Սվազլյանին և Միլանում ՀՀ սփյուռքի նախարարի խորհրդական Սարո Խոդավերդիին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարն իր գոհունակությունը հայտնեց նրանց կողմից իրականացվող ազգանպաստ գործունեության, Սփյուռքի նախարարության հետ ակտիվ համագործակցության վերաբերյալ և հույս հայտնեց, որ առաջիկայում առավել ակտիվ ու արդյունավետ կլինեն Իտալիայի հայ համայնքի ներուժը Հայաստանի զարդացման գործում ներգրավելու նրանց ջանքերը:
Կարևորվեց հայապահպանությանն ուղղված Սփյուռքի նախարարության համահայկական ծրագրերին, մասնավորապես՝ «Արի տուն» ծրագրին, «Սփյուռք» ամառային դպրոցի ուսուցիչների, լրագրողների, երիտասարդ առաջնորդների, մայրենի լեզվի արագացված ուսուցման դասընթացներին  համայնքի երիտասարդների մասնակցության հարցը:

Министр Диаспоры приняла Пайкара Свазляна и Саро Ходаверди
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 28 февраля приняла профессора факультета востоковедения университета города Больнья �?талии, председателя местного органа фонда «Айастан» �?талии  Пайкара Свазляна и советника министра Диаспоры РА в Милане Саро Ходаверди.
Приветствовав гостей, министр выразила удовлетворение их патриотической деятельностью, активным сотрудничеством с Министерством Диаспоры, выразив надежду, что впредь их усилия по вовлечению потенциала армянской общины �?талии в развитие Армении станут еще активнее.
Была отмечена важность активного участия молодежи общины в программах Министерства Диаспоры, направленных на сохранение армянства, в частности, «Ари тун», в курсах  учителей, журналистов, молодых лидеров, ускоренных  курсах армянского языка «Летней школы «Спюрк».