Բրյուսելում կայանալիք «Արցախյան օրեր»-ին կմասնակցի նաև Բակո Սահակյանը
Նոյեմբերի 16-ից 19-ը «Արցախյան օրեր 2016»-ի շրջանակում Բրյուսելում նախատեսված են զանազան ձեռնարկներ: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում է ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի հաղորդակցության պատասխանատու Պետո Դեմիրճյանը:
Չորս օրերի ընթացքում տեղի կունենան քաղաքական և մշակութային մի շարք միջոցառումներ: Տեղի կունենա նաև եռօրյա ցուցահանդես, որի նպատակն է Բելգիայի և Եվրամիության հասարակությանը ներկայացնել Արցախի զբոսաշրջային հնարավորությունները, ցույց տալ և իրազեկել ճամփորդական գրասենյակներին՝ Ղարաբաղը այլընտրանքային զբոսաշրջության վայր լինելու իրականությունը` իր խոհանոցով, բազմադարյա ավանդույթներով ու մշակութային ժառանգությամբ: Կցուցադրվեն նաև Արցախի արտադրության նմուշներ և ուտելիքների տեսականի:
Նշենք նաև, որ Արցախից մեծ թվով պատվիրակություն է սպասվում` Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ, ով այդ օրերին հանդիպումներ կունենա քաղաքական դեմքերի հետ:
Արցախյան օրերը կփակվեն հայ մշակութային տանը կայանալիք տոնական համերգ-խնջույքով որտեղ կներկայանան «Արցախի ձայներ» խմբի մեներգիչները:
Արցախյան օրերի նպատակն է Եվրոպային ցույց տալ Ղարաբաղի իրականությունը, որ Ղարաբաղը միայն հակամարտություն չէ, այլ՝ դարերի խորքից եկած ժառանգությամբ երիտասարդ հանրապետություն, որն այսօր կառուցում է իր ժողովրրդավար երկիրն ու ապագան:

В предстоящих в Брюсселе «Днях Арцаха» примет участие также Бако Саакян
В рамках предстоящих 16-19 ноября «Дней Арцаха 2016» в Брюсселе предусмотрены различные мероприятия. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщил ответственный за связи комиссии Ай-Дат АРФД Европы Пето Демирчян.
В течение четырех дней состоится ряд политических и культурных мероприятия, трехдневная выставка, цель которой – представить общественности Бельгии и Евросоюзу туристические возможности Арцаха, показать и уведомить туристические фирмы, о том, что  Карабах является местом альтернативного туризма своей кухней, многовековыми традициями и культурным наследием. Будут также продемонстрированы образцы продукции Арцаха.
Отметим также, что ожидается представительная делегация Арцаха во главе с президентом Бако Саакяном, который в эти дни встретится с политическими деятелями.
«Дни Арцаха» завершатся праздничным концертом-банкетом в Доме армянской культуры, где выступят солисты группы «Голоса Арцаха».
Цель «Дней Арцаха» – показать Европе реалии Арцаха, что Карабах – не только конфликт, но и молодая республика с наследием, идущим из глубины веков, которая сегодня строит демократическую страну и свое будущее.