«Հույս ունենք, որ կհաջողենք Հայաստանում». լիբանանահայ գործարարներ
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց լիբանանահայ գործարարներ Շառլ Հուրիին և Գրիգոր Արմելյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Սփյուռքի նախարարը հետաքրքրվեց գործարարների առաջիկա ծրագրերով և ուղղորդեց նրանց դեպի Հայաստանի զարգացման հիմնադրամ, որտեղ նրանց կօգնեն Հայաստանում կազմակերպություն հիմնել և ծանոթանալ մեր երկրի հարկային ու մաքսային քաղաքականությանը: Նախարարը մասնավորապես նշեց. «Շնորհակալ եմ ձեր այցի, գաղափարի և գործարար նպատակների համար: Ամենակարևոր գործերից մեկը ձեր՝ ՀՀ քաղաքացու անձնագիր ունենալն է: Շնորհավորում եմ: Կարևորում եմ նաև Հայաստանում բիզնես սկսելու ձեր որոշումը»:
Լիբանանահայ գործարարները շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության ու ուղղորդելու համար, հույս հայտնեցին, որ «կհաջողեն Հայաստանում»:

Lebanese-Armenian businessmen say they hope to succeed in Armenia
On October 18, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Lebanese-Armenian businessmen Charles Hury and Krikor Armelian.
Greeting the guests, the Minister of Diaspora asked the businessmen about their plans and guided them to the Development Foundation of Armenia, which will help them establish an organization in Armenia and become familiar with Armenia’s tax and customs policies. “I thank you for your visit, idea and business goals. Obtaining the passport of a citizen of the Republic of Armenia is one of the important tasks that you have accomplished. I congratulate you. I also attach importance to your decision to start a business in Armenia,” the Minister particularly stated.
The Lebanese-Armenian businessmen expressed gratitude for the cordial reception and guidance and voiced hope that they would succeed in Armenia.