Դեսպան Մանուկյանի հանդիպումը Վրաստանի կրթության եւ գիտության նախարարի հետ
Հոկտեմբերի 23-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Մանուկյանն աշխատանքային հանդիպում ունեցավ Վրաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Թամարա Սանիկիձեի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ դեսպանը նշեց, որ կրթության եւ գիտության ոլորտներում հայ-վրացական համագործակցությունը երկկողմ հարաբերությունների կարեւոր ուղղություններից է, եւ երկու երկրների համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ առկա է համագործակցության բարձր մակարդակ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին կրթության եւ գիտության ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացման, Վրաստանում գործող հայկական դպրոցների, հայոց լեզվի դասավանդման, հայալեզու դպրոցների համար կադրերի պատրաստման հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Встреча посла Манукяна с министром образования и науки Грузии
У посла РА в Грузии Ованеса Манукяна 23 октября состоялась рабочая встреча  с министром образования и науки Грузии Тамарой Саникидзе.
Выразив благодарность за прием, посол РА отметил, что армяно-грузинское сотрудничество в области образования и науки является одним из важных направлений двусторонних отношений, и между соответствующими ведомствами двух стран существует высокий уровень сотрудничества.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся дальнейшего углубления двустороннего сотрудничества в области образования и науки, функционирующих в Грузии армянских школ, преподавания армянского языка, подготовки кадров для армяноязычных школ. Редакции «Армяне сегодня» обэтом сообщили в пресс-службе М�?Д РА.