«Իմ Հայաստան» փառատոնի պարախմբերը ելույթ ունեցան Նուբարաշենի թիվ N զորամասում
Հուլիսի 27-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» փառատոնի շրջանակներում աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած պարախմբերը ՀՀ զինված ուժերի Նուբարաշենի թիվ N զորամասում հանդես եկան  համերգային ծրագրով:
Հայոց բանակի զինվորների համար հայկական ժողովրդական պարերի կատարումներով հանդես եկան Արգենտինայի «Նաիրի»,  Իրանի Սպահան քաղաքի «Կռունկ», ՌԴ Մոսկվայի «Հայասա»,  Սանկտ Պետերբուգի «Նաիրի»  և Դոնի Ռոստովի «Արփի» պարախմբերը:
Ողջունելով զինվորներին և փառատոնի մասնակիցներին՝ Սփյուռքի նախարարության աշխատակից Կամո Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց զորամասի ղեկավարությանը, զինվորներին՝ ջերմ ընդունելության և համերգը կազմակերպելու համար:
Համերգի ավարտին ՀՀ սփյուռքի նախարարության  «Իմ  Հայաստան» փառատոնի մշակութային հարցերով պատասխանատու Լաուրա Ավետիսյանը ներկաներին փոխանցեց Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ողջույնի խոսքը, այնուհետև փառատոնում իր եզրափակիչ կատարումներով հանդես եկած Իրանի «Կռունկ» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավար Նունե Մկրտչյանին հանձնեց փառատոնի մասնակցության հավաստագիրը  ու հուշամեդալ:

Танцевальные ансамбли фестиваля «Моя Армения» выступили в N-ской воинской части Нубарашена
В рамках фестиваля Министерства Диаспоры РА «Моя Армения» танцевальные ансамбли, прибывшие из разных стран мира 27 июля выступили с концертом в N-ской воинской части Нубарашена.
С исполнением армянских народных танцев перед воинами Армянской армии выступили танцевальные ансамбли «Наири» (Аргентина), «Крунк» (�?сфаган, �?ран), «Айаса» (Москва, РФ), «Наири» (Санкт Петербург), и «Арпи» (Ростов на Дону).
Приветствовав воинов и участников фестиваля, сотрудник Министерства Диаспоры Камо Саркисян выразил благодарность командованию воинской части, воинам за теплый прием и организацию концерта.
По завершении концерта ответственная за культурную часть фестиваля Лаура Аветисян передала присутствующим приветственное послание министра Диаспоры РА Грануш Акопян, затем вручила художественному руководителю ансамбля «Крунк» из �?рана Нуне Мкртчян свидетельство об участии в фестивале и памятную медаль.