Ժողովրդի վստահությունը վայելելը ամենամեծ պատիվն է. ՀՀ սփյուռքի նախարարը շնորհավորել է Թիմ Ուիլսոնին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի շնորհավորական ուղերձը Ավստրալիայի Դաշնային խորհրդարանի անդամ Թիմ Ուիլսոնին
ԱՎՍՏՐԱԼԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ
ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԱՆԴԱՄ
ՊԱՐՈՆ ԹԻՄ ՈՒԻԼՍՈՆԻՆ
Հարգելի պարոն Ուիլսոն,
Մեծ ուրախությամբ տեղեկացանք, որ ընտրվել եք Ավստրալիայի Դաշնային խորհրդարանի անդամ: Այս կապակցությամբ ընդունեք խնդրեմ ՀՀ սփյուռքի նախարարության և անձամբ իմ սրտագին շնորհավորանքները:
Ժողովրդի վստահությունը վայելելը ամենամեծ պատիվն է, ինչին Դուք հասել եք Ձեր մարդկային որակներով և ակտիվ գործունեությամբ:
Հայկական համայնքը ուրախությամբ մեզ փոխանցեց այս լուրը և հույս հայտնեց, որ Ձեր գործակցությունը մեր համայնքի հետ այսուհետ պետք է առավել սերտ լինի: Եվ մենք սիրով սպասում ենք Ձեզ Հայաստանում:
Համոզված եմ, որ լինելով Դաշնային խորհրդարանի անդամ կնպաստեք հայ-ավստրալական բարեկամության ամրապնդմանն ու զարգացմանը:

Народное доверие – величайшая честь: министр Диаспоры РА поздравила Тима Уилсона
Поздравительное послание министра Диаспоры РА Грануш Акопян члену Федерального парламента Австралии Тиму Уилсону
Члену Федерального
парламента Австралии
господину Тиму Уилсону
Уважаемый господин Уилсон,
С большой радостью восприняли известие о Вашем избрании членом Федерального парламента Австралии. Примите пожалуйста в этой связи поздравления Министерства Диаспоры РА и мои личные.
Народное доверие – величайшая честь, которой Вы достигли своими человеческими качествами и активной деятельностью.
Армянская община с радостью передала нам эту весть, выразив надежду, что Ваше взаимодействие с нашей общиной впредь должно стать еще более тесным. �? мы с любовью ждем Вас в Армении.
Убеждена, что будучи членом Федерального парламента, Вы поспособствуете укреплению и развитию армяно-австралийской дружбы.