«Ձեր շնորհիվ մենք վաղը ունենալու ենք հզոր Հայաստան».Հրանուշ Հակոբյան
Հունիսի 1-ին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը Երևանի սիրահարների այգում մասնակցեց Երեխաների  պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված «Երեխաների ձայնը» խորագրով միջոցառմանը, որը նախաձեռնել էր  «Սեյվ դը չիլդրեն» կազմակերպությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը, ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերը, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը, հասարակական և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև երեխաներ և ծնողներ։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Շնորհավորելով երեխաներին գեղեցիկ տոնի առթիվ՝ նախարարը նշեց. «Այսօր ամբողջ աշխարհը նշում է ամենավառ, ամենապայծառ տոնը՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը: Ցանկանում եմ, որ աշխարհի բոլոր երեխաներն առողջ լինեն, լավ սովորեն և ապրեն խաղաղ երկնքի տակ: Դու՝ք եք մեր վաղվա օրը, և ես վստահ եմ, որ ձեր շնորհիվ մենք վաղը ունենալու ենք հզոր Հայաստան»:
Միջոցառման պաշտոնական բացման արարողությունից հետո նախարարը և հյուրերը այցելեցին վրանային ցուցահանդեսներ, որի տաղավարներում ներկայացված էին նաև սիրիահայերի ձեռագործ աշխատանքներ և հրուշակեղեն:

Hranush Hakobyan: “You will help us have a powerful Armenia in the future”
On June 1, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan participated in an event dedicated to International Children’s Defense Day and organized by Save the Children Foundation at Lovers’ Park in Yerevan.
Among the attendees were U.S. Ambassador to the Republic of Armenia Richard Mils, Ambassador of Germany to the Republic of Armenia Bernhard Matthias Kisler, Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Pyotr Svitalsky, RA Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan, representatives of international and non-governmental organizations, as well as children and their parents.
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan gave her opening remarks at the event.
Congratulating the children on International Children’s Defense Day, the Minister stated the following: “Today the whole world is celebrating International Children’s Defense Day, which is the most brilliant and the most glorious holiday. I wish all children of the world are healthy, study well and live in peace. You, children of Armenia, are our future, and I am certain that you all will help us have a powerful Armenia in the future.”
After the official opening ceremony, the Minister and the guests visited tent exhibits showcasing the pastry and handmade items made by Syrian-Armenians.