Նախնական տեղեկություններով՝ Հալաբյանում պայթյունից երկու մարդ է զոհվել. քննչական կոմիտե
Հալաբյան փողոցում ապրիլի 25-ի երեկոյան ավտոբուսի պայթյունից, նախնական տեղեկություններով, կա երկու զոհ։
Այդ մասին լրագրողների հետ զրուցյում ասել է Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը։
Նա նշել է, թե զոհերի ինքնությունը իրավապահներին հայտնի է, սակայն այս պահին չեն հրապարակվի նրանց անունները։
Ըստ Տռուզյանի, պայթյունի պահին ավտոբուսում եղել է 9 ուղեւոր եւ վարորդը։ Վերջինիս այժմ հարցաքննում են, նա էապես չի տուժել։
Դեռեւս հայտնի չեն ավտոբուսի պայթյունի հանգամանքները, դեպքի վայրում աշխատում են փորձաքրեագետներ, քրեագետներ, աշխատանքներ են տարվում, նշանակվել են փորձաքննություններ։
Ժամը 23.56-ի դրությամբ կա 7 տուժած՝ 1963 թ. ծնված Հասմիկ Սուրենի Մելքոնյան, 1979 թ. ծնված Անուշ Արշալույսի Եղիկյան, 1971 թ. ծնված Հարություն Նազարի Թերզյան, 2002 թ. ծնված Էդգար Արայիկի Գասպարյան, 2001 թ. ծնված Անահիտ Սարգսի Միքայելյան, 2001 թ. ծնված Ռոլանդ Սուրիկի Խոջայան, 1994 թ. ծնված Արթուր Վաչիկի Մարգարյան, ով տեղափոխվել է «Ճառագայթային բժշկության եւ այրվածքների գիտական կենտրոն», որտեղ ստանալով համապատասխան բուժօգնություն՝ դուրս է գրվել: Տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են:
Տուժածները տեղափոխվել են «Արմենիա» ՀԲԿ, որտեղ բժիշկները Էդգար Արայիկի Գասպարյանի եւ Ռոլանդ Սուրենի Խոջայանի առողջական վիիճակը գնահատել են ծանր, Անահիտ Սարգսի Միքայելյանինը՝ բավարար, իսկ մյուսներինը` միջին ծանրության:
Դեպքի վայր են ժամանել ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանը, գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանը, առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը, քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։։
Դեպքի վայրում ոստիկանությունն ու փրկարար ծառայությունը պայթյունի հանգամանքների մասին որեւէ տեղեկատվություն չեն հայտնում։

По предварительным данным, от взрыва автобуса на улице Алабяна погибли два человека: Следственный комитет
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/04/631.jpg)
По предварительным данным, от взрыва автобуса на улице Алабяна, происшедшем вечером 25 апреля, погибли два человека.
Об этом в беседе с журналистами сказала советник председателя Следственного Комитета Сона Трузян.
Она отметила, что личности жертв правоохранительным органам известны, однако в данный момент пока не разглашаются.
По словам Трузян, в момент взрыва в автобусе находились 9 пассажиров и водитель, который существенно не пострадал и ныне допрашивается.
Пока неизвестны обстоятельства взрыва автобуса, на месте происшествия работают эксперты, криминалисты, назначены экспертизы.
По состоянию на 23:56 имеются 7 пострадавших: Асмик Суреновна Мелконян, 1963 г.р., Ануш Аршалуйсовна Егикян, 1979 г.р, Арутюн Назарович Терзян, 1971 г.р., Эдгар Араикович Гаспарян, 2002 г.р., Анаит Саргисовна Микаэлян, 2001 г.р., Роланд Суренович Ходжаян, 2001 г.р., Артур Вачикович Маргарян, 1994 г.р., который доставлен в Научный центр Центр радиобиологии и ожогов, где, после оказания помощи, был выписан.
Все пострадавшие граждане РА. Они доставлены в РМЦ «Армения», где врачи оценили состояние Эдгара Араиковича Гаспаряна и Роланда Суреновича Ходжаяна как тяжелое, Анаит Саргисовны Микаэлян удовлетворительное, остальных – средней тяжести.
На место происшествия прибыли министр ЧС Армен Ерицян, начальник Полиции Владимир Гаспарян, его заместитель Унан Погосян, генеральный прокурор Геворг Костанян, министр здравоохранения Армен Мурадян, начальник Следственного Комитета Агван Овсепян, мэр Еревана Тарон Маргарян.