Բաց դաս՝ «Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակներում
Մարտի 30-ին Կապանի N13 հիմնական դպրոցի IXադասարանում, ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակներում անցկացվեց բաց դաս հայ գրականություն առարկայից: Թեման նվիրված էր Սրբուհի Տյուսաբի 175 և Վահե Հայկի 120 ամյակներին:Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է Հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ Ռիմա Փարսադանյանը:
Աշակերտները տեղեկացան գրողների կենսագրություններից և ստեղծագործություններից: Հատկապես ուշագրավ էր Վահե Հայկի «Կաթիս փարան չմոռանաս,  մամա» պատմվածքը, որի շուրջ կատարվեց լեզվական և բնագրային աշխատանքներ:

Открытый урок в рамках программы «Наши великие»
В рамках программы «Наши великие» Министерства Диаспоры РА в IX классе основной школы №13 Капана 30 марта был проведен открытый урок по предмету «Армянская литература». Тема была посвящена 175-летию Србуи Тюсаб и 120-летию Ваге Айка. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщила преподаватель армянского языка и литературы Римма Парсаданян.
Учащиеся ознакомились с биографиями и творчеством писателей. Особенно интересным был рассказ Ваге Айка «Мама, не забудь деньги на молоко», по которому состоялось обсуждение.