«Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում». բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառ
Մարտի 23-24-ը, ժամը` 10:00-18:00, ԵՊՀ 8-րդ ուսումնական մասնաշենքի (Հայ բանասիրության ֆակուլտետ) նախասրահում (հասցե` Աբովյան 52 ա) ՀՀ սփյուռքի նախարարության և «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա  «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում» խորագրով բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառը` նվիրված Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Սուրբ Հարության տոնին:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ցուցահանդես-տոնավաճառի ժամանակ կներկայացվեն սիրիահայերի ձեռքի աշխատանքները՝ զարդեր, խմորեղեն, ճաշատեսակներ, համեմունքներ, ձեռագործ աշխատանքներ:

«Дыхание армянской культуры Сирии»: благотворительная выставка-ярмарка
В вестибюле 8-го учебного корпуса (факультет армянской филологии, адрес: Абовяна, 52а) 23-24 марта с 10:00 до 18:00 по инициативе Министерства Диаспоры РА и ОО «Центр координации проблем сирийских армян» состоится благотворительная выставка-ярмарка «Дыхание армянской культуры Сирии», посвященная празднику Святого Воскрешения Святой Армянской Апостольской церкви.
Как передает «Армяне сегодня», на выставке-ярмарке будут представлены поделки сирийских армян – украшения, кондитерские изделия, блюда, приправы, рукоделия.