ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կկնքվեն պայմանագրեր
Փետրվարի 25-ին, ժ.15:00-ին տեղի կունենա 2016թ. ՀՀ սփյուռքի նախարարության պատվերով գիտական հետազոտությունների թեմատիկ պատվերների իրականացման վերաբերյալ պայմանագրերի կնքման հանդիսավոր արարողությունը (հասցեն՝ Վազգեն Սարգսյան 3, ՀՀ սփյուռքի նախարարություն, 8-րդ հարկ, 801 սրահ):
Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ողջույնի խոսքով՝ ՀՀ ԳԱԱ հայագիտության և հասարակական գիտությունների բաժանմունքի ակադեմիկոս քարտուղար Յուրի Սուվարյանը:
Պայմանագրեր կկնքվեն «Արևմտահայոց հարցերի ուսումնասիրության կենտրոն» գիտահետազոտական հիմնադրամի, ԵՊՀ-ի (արևելագիտության, իրավագիտության, պատմության ֆակուլտետներ և  «ԵՊՀ հետազոտությունների և գործարարության կենտրոն» հիմնադրամ), ՀՀ ԳԱԱ ինստիտուտների (Պատմության, Գրականության, Լեզվի, Ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների, Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի) և «Նորավանք» գիտակրթական հիմնադրամի հետ:

Agreements to be signed at the RA Ministry of Diaspora
On February 25 at 15:00, agreements on the conduct of topic-based research upon the order of the RA Ministry of Diaspora for this year will be signed during a grand ceremony to be held at the RA Ministry of Diaspora (Address: 3 Vazgen Sargsyan St, RA Ministry of Diaspora, 8th floor, Room 801).
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will deliver an opening speech, which will be followed by a welcome speech by Academician/Secretary of the Armenian Studies and Social Sciences Division of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia (NAS RA) Yuri Suvaryan.
Agreements will be signed with the Center for Studies on Western Armenians’ Issues Scientific Research Foundation, Yerevan State University (Faculties of Oriental Studies, Law and History and the YSU Center for Research and Business Foundation), the Institutes of the NAS RA (Institutes of History, Literature, Language, Informatics and Automation Problems, Philosophy, Sociology and Law) and “Noravank” Scientific and Educational Foundation.