ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՀԲԸՄ նախագահ Պերճ Սեդրակյանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀԲԸՄ Կենտրոնական վարչության ժողովի անդամ Վազգեն Յակուբյանը:
Նախարարը ողջունեց հյուրերին, իր գոհունակությունը հայտնեց Հայրենիքում և Սփյուռքում Հայ բարեգործական ընդհանուր միության արդյունավետ գործունեության առնչությամբ, բարձր գնահատեց Սփյուռքում հայապահպանության ուղղությամբ կառույցի իրականացրած քայլերը:
Կողմերը անդրադարձան ՀԲԸՄ գործող ծրագրերին, ինչպես նաև երիտասարդության շրջանում առաջիկայում իրականացվելիք աշխատանքներին: Ներկայացնելով միության ծրագրերը` ՀԲԸՄ նախագահ Պ.Սեդրակյանը ընգծեց երիտասարդ հայ մասնագետների համախմբման կարևորությունը, նոր սերնդի տաղանդավոր և կայացած ներկայացուցիչների ներուժի բացահայտման և արդյունավետ կիրառման ուղղությամբ համատեղ ծրագրերի մշակումն ու իրականացումը:
Քննարկվեցին Համահայական խորհրդի ձևավորմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև երկուստեք կարևորվեցին հետագա համագործակցության խորացմանը և առաջիկայում համատեղ նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла председателя ВАБС Перча Седракяна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла председателя Всеобщего армянского благотворительного союза (ВАБС) Перча Седракяна. На встрече присутствовал также член собрания центрального правления ВАБС Вазген Якубян.
Министр приветствовала гостей, выразила свое удовлетворение плодотворной деятельностью ВАБС на Родине и в Диаспоре, высоко оценив шаги структуры по сохранению армянства в Диаспоре.
Стороны коснулись действующих программ ВАБС, а также предстоящей работы среди молодежи. Представляя программы союза, П.Седракян  подчеркнул важность сплочения молодых армянских специалистов, разработки и реализации совместных программ, направленных на выявление и эффективное применение потенциала талантливых и состоявшихся представителей нового поколения.
Были обсуждены вопросы, касающиеся формирования Общеармянского совета, а также обоюдно была подчеркнута важность возможностей углубления дальнейшего сотрудничества и реализации в ближайшей перспективе совместных программ.