Բախումներ Կամիշլիում. հրատապ
Հունվարի 11-ի գիշերը բախումներ են տեղի ունեցել Սիրիայի հյուսիս-արևելյան շրջանում գտնվող Կամիշլի բնակավայրի քրիստոնեաբնակ թաղամասում, ուր ապրում են մեծ թվով հայեր և գտնվում է հայկական վարժարանը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են Կամիշլիի մեր աղբյուրները:
Քրդական Ասաեշ խմբավորման և իշխանության հովանու տակ գործող քրիստոնեական Սոտորո կամավորական ջոկատի միջև բախումները շարունակվել են մինչև առավոտ: Նախնական տեղեկությունների համաձայն զոհվել է մի քրիստոնյա երիտասարդ՝ Գաբի Հենրի Դաուդը, վիրավորվել՝ Գաբի Ջորջ Բարսոն:
Այժմ բախումները դադարել են, քաղաքը վերադարձել է իր բնականոն կյանքին, երեխաները դպրոցում են, որտեղ արդեն սկսվել է նաև քննական շրջանը:

Breaking: Clashes in Kamishli
On the night of January 11, clashes took place in the Christian-populated district of Kamishli, which is located in the northeastern sector of Syria. Kamishli has a large Armenian population and an Armenian school, report Hayern Aysor’s sources in Kamishli.
The clashes between the Kurdish Asaesh group and the government-backed Christian Sotoro voluntary detachment continued until morning. According to preliminary information, the clashes caused the death of a young Christian by the name of Gabbie Henry Daud and injured Gabbie George Barso.
The clashes have stopped, citizens are back to their lives, and children are in school where they are currently taking tests.