Տեղի կունենա թուրք հայտնի գրող Քեմալ Յալչընի մամուլի ասուլիսը
Հոկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում (Էրեբունի պլազա բիզնես կենտրոն, 5-րդ հարկ, 503 սենյակ) տեղի կունենա մամուլի ասուլիս թուրք հայտնի գրող Քեմալ Յալչընի «Հոգիս ձեզմով կը խայտայ» համանուն գրքի ներկայացման վերաբերյալ: Գլխավոր բանախոսներն են՝ թուրք գրող Քեմալ Յալչընը, ներկայացման բեմադրիչ Կարինե Քոչարյանը, դերասաններ Հովհաննես Ոսկերչյանը, Արթուր Կարապետյանը:
ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ հոկտեմբերի 14-17-ը Նյու Յորքի  «Վլադիմիր Քոչարյան» թատերախումբը Հայաստանում առաջին անգամ կներկայացնի «Հոգիս ձեզմով կը խայտայ» փաստագրական դրաման՝ ըստ  թուրք գրող  Քեմալ Յալչընի համանուն գրքի:

Состоится пресс-конференция известного турецкого писателя Кемаля Ялчина
В Министерстве Диаспоры РА (бизнес-центр «Эребуни плаза», 5 этаж, комната 503) 13 октября в 11:00 состоится пресс-конференция известного турецкого писателя Кемаля Ялчина «Душа радуется вами», посвященная представлению по одноименной книге. Главные докладчики турецкий писатель Кемал Ялчин, постановщик Карине Кочарян, актеры Ованес Воскерчян, Артур Карапетян.
Под патронатом Министерства Диаспоры РА Нью-Йоркская театральная труппа «Владимир Кочарян» 14-17 октября впервые в Армении представит документальную драму «Душа радуется вами» по одноименной книге турецкого писателя Кемала Ялчина.