Գիտելիքի օրվա առթիվ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Նար-Դոսի անվան թիվ 14 հիմնական դպրոց
Սեպտեմբերի 1-ին  գիտելիքի, դպրության օրվա առթիվ, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Նար-Դոսի անվան թիվ 14 հիմնական դպրոց:
Շնորհավորելով աշակերտներին, մանկավարժներին, ծնողներին նոր ուսումնական տարվա առաջին օրվա առթիվ՝ նախարարը նշեց. «Հայկական աշխարհում տոն է, քանզի կրթությունը ու գիտությունը հայ ժողովրդի համար դարեր շարունակ եղել է ամենակարևորն ու առաջնայինը: Նարդոսցի լինելը մեծ պատիվ է: Այս դպրոցի հետ մենք վերջին չորս տարիների ընթացքում ավելի ակտիվ ենք աշխատում: Պատճառն այն է, որ սիրիահայ  շատ ու շատ երեխաների համար դժվարին օրերին այս դպրոցը և ողջ մանկավարժական կոլեկտիվը հոգատարություն և սեր ցուցաբերեցին, որի շնորհիվ այսօր սիրիահայ դպրոցականները դարձել են Հայաստանի իսկական քաղաքացիներ: Ցանկանում եմ առանձնահատուկ շնորհավորել հիմնական դպրոցի ավարտական դասարանցիներին: Սիրելի՛ աշակերտներ, դուք պե՛տք է լավ սովորեք, շատ գիտելիք ստանաք, քանզի 21-րդ դարում ձեր հետագա ճանապարհը հարթելու ամենահզոր բանալին գիտելիքն է: Սիրով շնորհավորում եմ նաև մեր մանկավարժներին, որովհետև մանկավարժ լինելը ամենաբարդ, բայց և  ամենապատվաբեր կոչումն է: Սիրելի՛ մանկավարժներ, ձեր ձեռքում է մեր հասարակության, մեր երեխաների կրթության և դաստիարակության պատասխանատու գործը: Ձեզանից է կախված, թե հետագայում ինչպիսի հայ և քաղաքացի կկերտվի: Դպրոցը մարդակերտումի և հայակերտումի կենտրոն է: Բարի երթ ձեզ, սիրելի՛ երեխաներ»:
Գիտելիքի օրվա առթիվ դպրոցի աշակերտներին և ուսուցիչներին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղերձը փոխանցեց Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության գլխավոր մասնագետ Սուսաննա Գրիգորյանը:

По случаю Дня знаний министр Диаспоры РА Грануш Акопян посетила основную школу №14 им. Нар-Доса
По случаю Дня знаний министр Диаспоры РА Грануш Акопян 1 сентября посетила основную школу №14 им. Нар-Доса.
Поздравив учащихся, педагогов, родителей с первым днем нового учебного года, министр отметила: «В Армянском мире праздник, поскольку образование и наука на протяжении веков были для армянского народа самым важным и приоритетным. Быть нардосовцем – большая честь. С этой школой последние 4 года мы работаем наиболее активно. Причина в том, что в трудные для многих детей сирийских армян дня весь педагогический коллектив этой школы проявил любовь и заботу, благодаря чему дети сирийских армян сегодня стали подлинными гражданами Армении. Хочу особо поздравить учащихся выпускного класса основной школы. Дорогие школьники, вы должны хорошо учиться, получить много знаний, поскольку в XXI веке самым мощным ключом, который проложит вашу дорогу, являются знания. Охотно поздравляю также наших педагогов. Быть педагогом – самое сложное, но и почетное призвание. Дорогие учителя, в ваших руках ответственное дело обучения и воспитания наших детей, нашего общества. От вас зависит, какими армянами и гражданами они станут впоследствии. Школа – центр формирования человека и гражданина. Доброго пути вам, дорогие дети».
Приветственное послание мэра Еревана Тарона Маргаряна по случаю Дня знаний ученикам и педагогам передала главный специалист Управления общего образования аппарата Ереванской мэрии Сусанна Григорян.