Բակո Սահակյանն ընդունել է սփյուռքահայ ուսանողների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ամառային ուսանողական ծրագրի շրջանակներում հայրենիքում ապրող եւ աշխատող սփյուռքահայ ուսանողներին:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` երկրի ղեկավարը ողջունել է սփյուռքահայ երիտասարդների աշխատանքը տարբեր պետական մարմիններում, կարեւորել այդ ծրագիրը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
Արծարծվել են նաեւ Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Արփի Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял студентов из Диаспоры
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял армянских студентов из Диаспоры, проживающих и работающих на исторической родине в рамках летней студенческой программы Армянской Ассамблеи Америки.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, глава государства приветствовал работу представителей армянской молодежи из Диаспоры в разных государственных органах, отметив важность данной программы для укрепления связей между Родиной и Диаспорой,.
На встрече были также затронуты вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики НКР, связей между Арцахом и Диаспорой.
На встрече приняли участие региональный директор Армянской Ассамблеи Америки Арпи Варданян, другие должностные лица.