ՀՀ սփյուռքի նախարարը վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում մեկնեց Ֆրանսիա
Հուլիսի 3-ին ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնեց Ֆրանսիայի Հանրապետություն:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Կլոդ Բարտոլոնի, Ֆրանսիայի կառավարության ղեկավար Մանյուել Վալսի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ, կայցելի Փարիզի քաղաքապետարանում բացված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես, Ֆրանսիայում ու Եվրոպայում Հայ Առաքելական եկեղեցու առաջնորդարան, կհանդիպի ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչապետները ֆրանսիական Ալֆորվիլ քաղաքում կմասնակցեն հայկական դպրոցի բացման արարողությանը:

Министр Диаспоры РА в составе возглавляемой премьер-министров Овиком Абрамяном делегации отбыла во Францию
Делегация во главе с премьер-министром Овиком Абрамяном,в составе которой и министр Диаспоры РА Грануш Акопян, 3 июля с двухдневным рабочим визитом отбыла во Французскую Республику.
У премьер-министра РА состоятся встречи с председателем Национального Собрания Франции Клодом Бартолоном, главой французского правительства Манюелем Вальсом, мэром Парижа Анн �?дальго, он посетит открывшуюся в Парижской мэрии выставку, посвященную 100-летию Геноцида армян, предстоятельство Армянской Апостольской церкви во Франции и Европе, встретится с представителями армянской общины Франции.
Премьер-министры Армении и Франции примут участие в церемонии открытия армянской школы во французском городе Алфорвиль.