ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց սփյուռքահայ գործարար Հելեն Ազարյանին
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Հելիոս» բժշկական կենտրոնի տնօրեն, սփյուռքահայ գործարար Հելեն Ազարյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին բժշկական հաստատության արդյունավետ աշխատանքին, նոր բացվող աշխատատեղերին և Հայաստանի ու Սփյուռքից ժամանած մեր հայրենակիցների համար զեղչային համակարգին առնչվող հարցեր:
«Հելիոս» բժշկական կենտրոնը Հայաստանում գործում է շուրջ 7 տարի: Այն իր մեջ ներառում է դերմատոլոգիայի, էսթետիկ բժշկության, լաբորատոր և այլ բաժանմունքներ: 2012-ին կենտրոնը Սփյուռքի նախարարության կողմից արժանացել է «տարվա լավագույն բժշկական հաստատություն» անվանակարգին, իսկ 2013-ին Սփյուռքի նախարարության կողմից Հելեն Ազարյանը ճանաչվել է «տարվա լավագույն սփյուռքահայ կին գործարար»:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла армянку-предпринимательницу из Диаспоры Хелен Азарян
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 4 ноября приняла директора медицинского центра «Гелиос», армянку-предпринимательницу из Диаспоры Хелен Азарян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся эффективной работы медицинского учреждения, открытия новых рабочих мест, льготной системы для граждан Армении и наших соотечественников, прибывающих из Диаспоры.
Медицинский центр «Гелиос» функционирует в Армении около семи лет. Он включает в себя отделения дерматологии, эстетической медицины, лабораторное и другие. В 2012 году центре удостоился номинации «Лучшее медицинское учреждение года» Министерства Диаспоры, а в 2013-м Министерство Диаспоры признало Хелен Азарян «Лучшей женщиной-предпринимательницей года из армянской Диаспоры».