ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց սփյուռքահայ գործարար Հելեն Ազարյանին
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Հելիոս» բժշկական կենտրոնի տնօրեն, սփյուռքահայ գործարար Հելեն Ազարյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին բժշկական հաստատության արդյունավետ աշխատանքին, նոր բացվող աշխատատեղերին և Հայաստանի ու Սփյուռքից ժամանած մեր հայրենակիցների համար զեղչային համակարգին առնչվող հարցեր:
«Հելիոս» բժշկական կենտրոնը Հայաստանում գործում է շուրջ 7 տարի: Այն իր մեջ ներառում է դերմատոլոգիայի, էսթետիկ բժշկության, լաբորատոր և այլ բաժանմունքներ: 2012-ին կենտրոնը Սփյուռքի նախարարության կողմից արժանացել է «տարվա լավագույն բժշկական հաստատություն» անվանակարգին, իսկ 2013-ին Սփյուռքի նախարարության կողմից Հելեն Ազարյանը ճանաչվել է «տարվա լավագույն սփյուռքահայ կին գործարար»:

On November 4, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Director of Helios Medical Center, Diaspora Armenian businesswoman Helen Azarian.
During the meeting, the sides discussed the efficient work carried out by the medical center, the new jobs that are being created and the discounts for Armenians in Armenia and Diaspora Armenians.
Helios Medical Center has been around in Armenia for nearly seven years. The medical center has a Department of Dermatology, a Department of Aesthetic Medicine, a Department of Laboratory Medicine and other departments. In 2012, the Center was ranked the Best Medical Institution of the Year by the Ministry of Diaspora, and in 2013, the Ministry of Diaspora recognized Helen Azarian as Best Diaspora Armenian Businesswoman of the Year.