Նրա անունը ոսկե տառերով գրվեց հայոց պատմության մեջ
Կյանքից հեռացավ մեր ժողովրդի բացառիկ զավակ, պայծառ անհատականություն, հայկական Սփյուռքի և հայ ազգի մեծերից մեկը՝ Քըրք Քըրքորյանը:
Ապրելով դժվար, զրկանքներով լի մանկություն և պատանեկություն, նա կարողացավ իր հայկական ոգու և անկոտրում կամքի շնորհիվ հասնել անուրանալի ձեռքբերումերի, հասնել փառքի գագաթնակետին: Նա իրոք դարձավ կենդանի լեգենդ, դարձավ խարիսխ ու հենման կետ՝ Հայաստանին պատուհասած ահեղ երկրաշարժի, շրջափակման ու տնտեսական ճգնաժամի դժվար տարիներին: Նրա գործունյա և հեռատես միտքը ստեղծեց «Լինսի» հիմնադրամը, և Հայաստանում կյանքի կոչվեցին բազմաթիվ ծրագրեր՝ վերանորոգվեցին ավտոճանապարհներ, վերակառուցվեցին մշակութային հաստատություններ, դպրոցներ ու մանկապարտեզներ: Սակայն համեստ ու լռակյաց մեր հայրենակիցը երբե՛ք չհամաձայնեց իր անունով կոչել որևէ փողոց, դպրոց կամ մշակութային օջախ, ինչը ցանկանում էին անել հայաստանցիները՝ որպես երախտագիտության և սիրո արտահայտություն:
Անդառնալի է կորուստը, բայց և կասկած չկա, որ այն ամենը, ինչ արեց  Քըրք Քըրքորյանը Հայաստանի և հայ ժողովրդի համար՝ դարձավ նրա անմահության խորհրդանիշը: Նրա անունը ոսկե տառերով գրվեց հայոց պատմության մեջ՝ այնտեղից երբե՛ք, երբե՛ք դուրս չգալու պայմանով: Ապրելու իր կերպով նա աշխարհին, մարդկանց, հայությանը պատգամեց, որ՝ «Գործն է անմահ, լավ իմացեք»:

Его имя золотыми буквами вписано в армянскую историю
Ушел из жизни замечательный сын нашего народа, светлая индивидуальность, один из великих представителей армянской Диаспоры и армянского народа Керк Кркорян.
Прожив трудную, полную лишений детство и юность, он сумел благодаря армянскому духу и непоколебимой  воле достичь больших успехов, апогея славы. Он воистину стал живой легендой, оплотом и точкой опоры в трудные для Армении годы после землетрясения, блокады и экономического кризиса. Его деятельная и созидательная мысль создала фонд «Линси», и в Армении претворились в жизнь многочисленные программы – отремонтированы автодороги, реконструированы культурные учреждения, школы и детские сады. Однако скромный и немногословный наш соотечественник никогда не соглашался, чтобы были названы его именем  улица, школа или очаг культуры, что хотели сделать жители Армении как выражение признательности и любви.
Необратима потеря, но и нет сомнения, что все, что сделал Керк Кркорян для Армении и армянского народа стало символом его бессмертия. Его имя золотыми буквами вписано в армянскую историю и условием, что никогда не изгладится. Живя по-своему, он завещал миру, людям и армянству, что «Бессмертно дело, знайте это».