Տեղի ունեցավ Ճարտարապետների համահայկական 3-րդ համաժողովի կազմկոմիտեի նիստը
Հունիսի 17-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Ճարտարապետների համահայկական 3-րդ համաժողովի կազմկոմիտեի նիստը, որին մասնակցում էին ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը, Ճարտարապետների և ճարտարագետների համահայկական ընկերակցության համանախագահ Գոհար Թութունջյանը, Հայաստանի շինարարների միության նախագահ Գագիկ Գալստյանը, Հայաստանի ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը, ՀՀ ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Աշոտ Գրիգորյանը, մասնագետներ, հյուրեր:
Համաժողովին նախատեսվում է 150 մասնագետների մասնակցություն՝ Սփյուռքից և Հայաստանից:
Որոշվեց համաժողովը անցկացնել հոկտեմբերի 6-ից 7-ը, որը համընկնում է ճարտարապետների միջազգային օրվա հետ:

Organizing committee of 3rd Pan-Armenian Forum of Architects holds session
On June 17, the organizing committee of the 3rd Pan-Armenian Forum of Architects held a session moderated by RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan. Among the participants of the session were RA Minister of Urban Development Narek Sargsyan, co-chair of the Pan-Armenian Association of Architects and Engineers Kohar Tutunjian, President of the Union of Builders of Armenia Gagik Galstyan, President of the Union of Architects of Armenia Mkrtich Minasyan, Director of the National Museum-Institute of Architecture of the Republic of Armenia Ashot Grigoryan, as well as experts and guests.
The upcoming forum will bring together 150 experts from Armenia and the Diaspora.
The participants of the session decided to hold the forum from October 6 to 7, which falls in line with World Architecture Day.