Շառլ Ազնավուրը Մարսելում կմասնակցի Ցեղասպանության տարելիցի ոգեկոչման միջոցառմանը
Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրը Մարսելում հունիսի 4-­ին կմասնակցի Հայոց ցեղասպանության տարելիցի ոգեկոչման միջոցառմանը: Ինչպես տեղեկացնում է armenews.com կայքը, միջոցառումը կանցկացվի Մարսելի Սպիտակ տան պարտեզում (Parc de Maison Blanche):
Միջոցառմանը ներկա կլինի գլխավոր հյուպատոս Վարդան Սիրմաքեսը: Իրադարձությանը կմասնակցի Մարսելի «Արարատ» երգչախումբը:
Նշանավոր ֆրանսահայ շանսոնյե, երգիչ, երգահան, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրը ծնվել է 1924 թվականի մայիսի 22­ին Փարիզում: Բազմաթիվ հայտնի գործերի հեղինակ և կատարող է: Վաճառվել է Ազնավուրի ստեղծագործություններն ամփոփող շուրջ 100 միլիոն ձայնապնակ: 2009 թվականից Ազնավուրը Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանն է, ինչպես նաև Ժնևի ՄԱԿ­ի գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը:

Шарль Азнавур в Марселе примет участие в мероприятии поминовения годовщины Геноцида армян
Легендарный французский певец армянского происхождения Шарль Азнавур 4 июня в Марселе примет участие в мероприятии поминовения годовщины Геноцида армян. Как сообщает сайт armenews.com, мероприятие будет проведено в парке Белого дома Марселя (Parc de Maison Blanche).
На мероприятии будет присутствовать генеральный консул Вардан Сирмакес, в нем также примет участие марсельский хор «Арарат».
Выдающийся французский шансонье, армянин, композитор, киноактер и общественный деятель Шарль Азнавур родился 22 мая 1924 года в Париже. Автор и исполнитель многочисленных известных произведений. Продано около 100 миллионов пластинок произведений Шарля Азнавура. С 2009 года он является послом Армении в Швейцарии, а также постоянным представителем Армении в Женевской резиденции ООН и других международных организаций.