Հորդանանահայ բարերարները հանդիպեցին Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակիցներին
Հուլիսի 21-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում, որին մասնակցում էին Սփյուռքի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, Հորդանանի Ազգային մարզական միության ատենադպիր Հակոբ Սերպեքյանը, Հորդանանի ազգային մարզական միության անդամ Սարգիս Սանջյանը, ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակիցներ Էդիկ Մարտիրոսյանը, Անդրանիկ Աթալյանը և Խաչատուր Օհանյանը:
Ֆիրդուս Զաքարյանը ներկաներին փոխանցեց նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ողջույնի խոսքը: «Ուրախ եմ, որ հայ զինվորի նկատմամբ համընդհանուր սեր ու հարգանք կա, քանի որ նրանց առաքելությունն ու գործն իրոք անգնահատելի է: Եվ առավել ուրախ եմ, որ Հայրենիքից դուրս ևս կան մեծաթիվ բարերարներ, հայրենասեր մարդիկ, որ պատրաստ են ցանկացած պահի կանգնել հայ զինվոր կողքին ու զորավիգ լինել նրանց: Այդպիսիք են այսօր Հորդանանից ժամանած մեր հյուրերը»,-ընդգծեց Ֆիրդուս Զաքարյանը:
Հորդանանի Ազգային մարզական միության ատենադպիր Հակոբ Սերպեքյանը իր երախտիքի խոսքն ասաց Ապրիլյան պատերազմի մասնակից տղաներին: Նա մասնավորապես նշեց. «Զենքը պատերազմի ելքը որոշող միակ հանգամանքը չէ: Առավել կարևոր է կամքը, կռվի ոգին, որոնք առկա են մեր զինվորների մեջ: Թող Աստված ուժ տա ձեզ Հայրենիքը ավելի հզորացնելու, ուժեղ դարձնելու համար: Հավատացեք, դժվարությունները կանցնեն: Կառուցեք ձեր ապագան Հայաստանում»:
Այնուհետև Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակիցներ Էդիկ Մարտիրոսյանը, Անդրանիկ Աթալյանը և Խաչատուր Օհանյանը պատմեցին Ապրիլյան քառօրյային իրենց մասնակցության մասին, նշեցին, որ անգամ վիրավորվելուց հետո չեն նահանջել, ցանկացել են շարունակել մարտը:
Հանդիպման ավարտին Հորդանանի Ազգային մարզական միության ատենադպիր Հակոբ Սերպեքյանը, Հորդանանի ազգային մարզական միության անդամներ Սարգիս Սանջյանի և Հակոբ Հակոբյանի անունից Էդիկ Մարտիրոսյանին, Անդրանիկ Աթալյանին և Խաչատուր Օհանյանին հանձնեցին դրամական օգնություն:

Благотворители из числа армян �?ордании встретились c участниками четырехдневной апрельской войны
В Министерстве Диаспоры РА 21 июля состоялась встреча, в которой участвовали руководитель аппарата Министерства Фирдус  Закарян, секретарь Национального спортивного союза �?ордании Акоп Серпекян, член национального союза �?ордании Саркис Санджян, участники четырехдневной апрельской войны Эдик Мартиросян, Андраник Аталян и Хачатур Оганян.
Фирдус Закарян передал присутствующим приветственное послание министра Грануш Акопян. «Рад, что по отношению к армянскому воину есть всеобщая любовь и уважение, поскольку их миссия действительно неоценима. �? еще более рад, что за пределами Родины есть много благотворителей, патриотов, готовых в любой момент встать рядом с армянским воином и поддержать его. Таковы наши сегодняшние гости, прибывшие из �?ордании», – подчеркнул Фирдус Закарян.
Секретарь Национального спортивного союза �?ордании Акоп Серпекян высказал слова признательности парням, участвовавшим в апрельской войне. Он в частности отметил: «Оружие – не единственное обстоятельство, определяющее исход войны. Более важна воля, боевой дух, которые имеются у наших воинов. Пусть Бог наделит вас силой сделать Родину еще могущественнее. Поверьте, трудности преходящи. Стройте свое будущее в Армении».
Затем участники четырехдневной апрельской войны Эдик Мартиросян, Андраник Аталян и Хачатур Оганян рассказали о своем участии в четырехдневной апрельской войне, отметив, что даже будучи ранены не отступали, хотели продолжать бой.
По завершении встречи Акоп Серпекян и Саркис Санджян от своего имени и от имени члена Национального союза �?ордании Акопа Акопяна вручили Эдику Мартиросяну, Андранику Аталяну и Хачатуру Оганяну материальную помощь.