Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման ձեռնարկ Ալիկանտեում
Ապրիլի 24-ին Իսպանիայի Ալիկանտե քաղաքում տեղի ունեցավ Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման ձեռնարկ: Ներկա էին քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, քաղաքապետի խորհրդատու Գլորիա Վերան, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Տեղի ունեցավ երթ մինչև Հայոց ցեղասպանության զոհերին նվիրված խաչքարի մոտ: Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնմում է Ալիկանտեի հայկական համայնքի ղեկավար Հասմիկ Քոչարյանը:
Խաչքարի մոտ կազմակերպվեց փոքրիկ ցուցահանդես՝ երեխաների մասնակցությամբ: Փոքրիկները մեծ պաստառների վրա բռնել էին Ցեղասպանությունը ներկայացնող լուսանկարներ, նրանք նաև ասմունքեցին:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/04/ալիկանտե131.jpg)
On April 24, an event commemorating the 101st anniversary of the Armenian Genocide was held in the Spanish city of Alicante and attended by representatives of the Municipality of Alicante, Advisor to the Mayor of Alicante Gloria Vera and members of the local Armenian community.
The participants marched to the cross-stone dedicated to the memory of the victims of the Armenian Genocide, as reported head of the Armenian community of Alicante Hasmik Kocharyan to Hayern Aysor.
Children participated in a small exhibition organized near the cross-stone and were holding photos of the Armenian Genocide. They also recited poems.