Հայոց Ցեղասպանութեան Ոգեկոչման Ձեռնարկ Ալիքանթէի Մէջ
Ապրիլ 24-ին Սպանիոյ Ալիքանթէ քաղաքին մէջ տեղի ունեցաւ Հայոց ցեղասպանութեան 101-րդ տարելիցին նուիրուած ոգեկոչման ձեռնարկ: Ներկայ էին քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, քաղաքապետի խորհրդատու Կլորիա Վերան, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Տեղի ունեցաւ երթ մինչեւ Հայոց ցեղասպանութեան զոհերուն նուիրուած խաչքարին մօտ:  Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին կը տեղեկացնէ Ալիքանթէի հայկական համայնքի ղեկավար Յասմիկ Քոչարեան:
Խաչքարին մօտ կազմակերպուեցաւ փոքրիկ ցուցահանդէս` երեխաներու մասնակցութեամբ: Փոքրիկները մեծ պաստառներու վրայ բռնած էին Ցեղասպանութիւնը ներկայացնող լուսանկարներ, անոնք նաեւ ասմունքեցին:
Ձեռնարկին ընթերցուեցաւ դատապարտող նամակը` ուղղուած Թուրքիոյ եւ Ատրպէյճանի կառավարութիւններուն:
Ձեռնարկի աւարտին ներկաները ծաղիկներ խոնարհեցին խաչքարին:
ալիկանտեալիկանտե1ալիկանտե2ալիկանտե3ալիկանտե4ալիկանտե5ալիկանտե6ալիկանտե7ալիկանտե8ալիկանտե9ալիկանտե10ալիկանտե10ալիկանտե11ալիկանտե12ալիկանտե14ալիկանտե15 ալիկանտե16

On April 24, an event commemorating the 101st anniversary of the Armenian Genocide was held in the Spanish city of Alicante and attended by representatives of the Municipality of Alicante, Advisor to the Mayor of Alicante Gloria Vera and members of the local Armenian community.
The participants marched to the cross-stone dedicated to the memory of the victims of the Armenian Genocide, as reported head of the Armenian community of Alicante Hasmik Kocharyan to Hayern Aysor.
Children participated in a small exhibition organized near the cross-stone and were holding photos of the Armenian Genocide. They also recited poems.