Հրանոյշ Յակոբեան հարցազրոյց տուած է պրազիլական «Folha de S. Paulo» թերթին
Ապրիլ 2-ին  ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան հարցազրոյց  տուած է պրազիլական յառաջատար «Folha de S. Paulo» թերթի մատրիտեան թղթակից Տիեկօ Պերսիտոյին, որ  Հայաստանի մէջ կը գտնուի թերթի եւ նոյնանուն ելեկտրոնային կայքին համար Հայաստան տարբեր տեսանկիւններէ  ներկայացնող յօդուածաշար պատրաստելու նպատակով:
ՀՀ սփիւռքի նախարարին ուղղուած հարցերը կը վերաբերէին հայկական սփիւռքի յառաջացման պատճառներուն, պրազիլահայ համայնքի ընդհանուր պատկերին, սփիւռքահայութեան կեանքին մէջ նախարարութեան ունեցած դերին, Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցի առթիւ Հայաստանի եւ պրազիլահայ համայնքին մէջ իրականացուող ձեռնարկներուն եւ այլ հարցերու:

Грануш Акопян дала интервью бразильской газете «Folha de S. Paulo»
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 2 апреля дала интервью мадридскому корреспонденту ведущей бразильской газеты  «Folha de S. Paulo» Диего Берсито, находящемуся в Армении с целью подготовки для газеты и одноименного сайта цикла статей, представляющих Армению в различных аспектах.
Вопросы, адресованные министру Диаспоры РА, касались причин возникновения армянской Диаспоры, общего облика армянской общины Бразилии, роли Министерства в жизни армянства Диаспоры, мероприятий, организуемых в Армении и армянской общине Бразилии в связи со 100-летием Геноцида армян и другие.