Երեւանի Մէջ Սեպտեմբեր 19-20 Տեղի Պիտի Ունենայ Հայաստան-Սփիւռք 5-րդ Համաժողովը
2014 թուականի սեպտեմբեր 19-20 Հայաստանի Հանրապետութեան սփիւռքի նախարարութիւնը Երեւանի մէջ կը կազմակերպէ Հայաստան-Սփիւռք 5-րդ համաժողովը, որուն պիտի մասնակցին համահայկական կառոյցներու ղեկավարներ եւ անդամներ, լրագրողներ, մշակոյթի, կրթութեան գործիչներ, գործարարներ եւ հոգեւոր դասի շուրջ 700 ներկայացուցիչ` աւելի քան 60 երկրէ:
Համաժողովին ներկայ պիտի գտնուին Հայաստանի Հանրապետութեան եւ Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետութեան պետական բարձրաստիճան այրեր եւ հոգեւոր առաջնորդներ:
Համաժողովին պիտի քննարկուին Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցի ձեռնարկներու, ինչպէս նաեւ համազգային առաջնահերթութիւններու վերանայման, լրացման եւ Հայրենիք-Սփիւռք գործակցութեան հեռանկարներուն առնչուող հարցեր:

В Ереване 19-20 сентября состоится V форум Армения-Диаспора
Министерство Диаспоры Республики Армения 19-20 сентября организует в Ереване V форум Армения-Диаспора, в котором примут участие около 700 руководителей и членов общеармянских структур, журналистов, деятелей культуры, образования, предпринимателей, представителей духовенства из более чем 60 стран.
На форуме будут присутствовать высокопоставленные государственные мужи Республики Армения и Нагорно-Карабахской Республики, духовные лидеры.
На форуме будут обсуждены вопросы, касающиеся мероприятий 100-летия Геноцида армян, а также связанные с пересмотром и дополнением общенациональных приоритетов и перспектив взаимодействия Родина-Диаспора.
В рамках форума состоится также VII общеармянский форум журналистов под девизом «Геноцид армян 100 – от признания к требованию».