Շնորհաւո՛ր Տարեդարձդ, 80-ականներու Հայ Երիտասարդներու Առաջնորդ, Համարձակ Ու Խիզախ Անհատականութիւն
Իմ սերունդը, իմ հասակակիցները հսկայական ներդրում ունեցան ինչպէս Խորհրդային Հայաստանի, այնպէս ալ Հայաստանի Հանրապետութեան պատմութեան մէջ: Սերունդիս նշանաւորներէն մէկն ալ Հրանոյշ Յակոբեանն է` 1980-ականներու հայ երիտասարդներու առաջնորդը, համարձակ ու խիզախ անհատականութիւնը…
Այսօր ան կը ղեկավարէ բարդագոյն կառոյց մը` ՀՀ Սփիւռքի նախարարութիւնը: Միայն անոնք, որոնք լաւ գիտեն Սփիւռքը` իր բազմաշերտութեամբ ու բազմաբեւեռայնութեամբ, լաւ կը հասկնան, թէ ի՜նչ դժուար է նախարար ըլլալ…
Սիրով կը շնորհաւորեմ հին ու լաւ ընկերոջս, հասակակիցիս` ծննդեան օրուան առիթով.. Կը Մաղթեմ, որ չապրած երջանկութեան դատարկ կանգառներ չըլլան…

Поздравляю с днем рождения лидера армянской молодежи 80-х, смелую и отважную индивидуальность
Наше поколение, мои сверстники внесли огромный вклад в историю как Советской Армении, так и Республики Армения. Одна из видных представителей поколения Грануш Акопян – лидер армянской молодежи 1980-х, смелая и отважная индивидуальность…
Сегодня она возглавляет одну из высших структур – Министерство Диаспоры РА. Только те, кто хорошо знают Диаспору с ее многослойностью и многополярностью, способны представить, насколько это трудная и ответственная миссия…
От всего сердца поздравляю давнего и хорошего друга, сверстницу с днем рождения. Желаю, чтобы не было пустых остановок непрожитого счастья…