Ուկրաինայի Խերսոն քաղաքում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ֆոտոցուցադրություն կբացվի
Ուկրաինայի հայերի միության Խերսոնի շրջանային կազմակերպությունն ապրիլի 15-16-ին հրավիրում է այցելել ֆոտոցուցադրության, որը նվիրված է Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին։ Ցուցադրությունը կրում է «Ցեղասպանությունը հանցագործություն է մարդկության դեմ» խորագիրը, tert.am-ի փոխանցմամբ՝ գրում է fresh-news.org-ը
Ցուցադրության նպատակն է ծանոթացնել ուկրաինացիներին և տարբեր ազգությունների ներկայացուցիչների 1915-1922թթ. սարսափելի դեպքերին, ներկայացնել այդ հանցագործության լրջությունը։ Միասնական ուժը և ջանքերի համախմբումը կօգնեն ավելի շատ մարդկանց ծանոթացնել պատմության ամենաողբերգական էջերից մեկին և ևս մի քայլ անել դեպի Ցեղասպանության համընդհանուր ճանաչումը։

Жителей Херсона приглашают посетить фотовыставку посвященныю Геноциду армян
Херсонская областная организация Союза Армян Украины приглашает 15-16 Апреля посетить фото-выставку, приуроченную к 100-летней годовщине Геноцида армян в Османской империи.”Геноцид – преступление против человечества”.
Цель: ознакомить армян, украинцев и представителей других национальностей с ужасающими событиями 1915 – 1922 годов, показать масштаб и серьезность этого преступления. Помните, наша сила в единстве и консолидация усилий, поможет ознакомить больше людей с одной из самых трагических страниц нашей истории и сделать еще один шаг к всеобщему признанию геноцида.