Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում Արդարության երթ կանցկացվի
Լոս Անջելեսում գործող Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հանձնախումբը ապրիլի 24-ին՝ ողբերգության տարելիցի օրը, Արդարության երթ է անցկացնելու: Դա այդ օրվա միակ հիշատակի միջոցառումն է լինելու:
Արդարության համար քայլերթը հանձնաժողովի կազմակերպած խոշորագույն միջոցառումներից է լինելու: Մասնակիցներն առավոտյան հավաքվելու են լոսանջելեսյան Փոքր Արմենիա շրջանում եւ շուրջ 10 կմ քայլելու են դեպի Թուրքիայի հյուպատոսություն՝ ի նշան թուրքական կառավարության շարունակական ժխտողական քաղաքականության դեմ բողոքի: Երթին միանալու են նաեւ էթնիկ այլ կազմակերպությունների անդամներ:
Հանձնախումբը սոցիալական ցանցերում արշավ է սկսել՝ մարդկանց կոչ անելով կարճ տեսագրություններ նկարահանել այն մասին, որ մասնակցելու են ապրիլի 24-ի երթին, եւ դրանք հրապարակել համացանցում:

В Лос-Анджелесе 24 апреля пройдет Марш за справедливость
Действующий в Лос-Анджелесе Комитет столетия Геноцида армян по западной части Соединенных Штатов проведет Марш за справедливость в сотую годовщину армянской трагедии 24 апреля. Это будет единственное памятное мероприятие этого дня.
Марш за справедливость – крупнейшее из мероприятий, организуемых комитетом. Участники соберутся утром в лос-анджелесском районе Маленькая Армения и пройдут шествием около 10 км к консульству Турции в знак протеста против продолжающегося отрицания Геноцида армян турецким правительством. Члены других этнических организаций тоже присоединятся к маршу.
Комитет начал кампанию в социальных сетях, призывая людей снимать короткие видеозаписи о том, что они будут участвовать в Марше за справедливость 24 апреля, и выкладывать их на своих страницах.