Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում Արդարության երթ կանցկացվի
Լոս Անջելեսում գործող Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հանձնախումբը ապրիլի 24-ին՝ ողբերգության տարելիցի օրը, Արդարության երթ է անցկացնելու: Դա այդ օրվա միակ հիշատակի միջոցառումն է լինելու:
Արդարության համար քայլերթը հանձնաժողովի կազմակերպած խոշորագույն միջոցառումներից է լինելու: Մասնակիցներն առավոտյան հավաքվելու են լոսանջելեսյան Փոքր Արմենիա շրջանում եւ շուրջ 10 կմ քայլելու են դեպի Թուրքիայի հյուպատոսություն՝ ի նշան թուրքական կառավարության շարունակական ժխտողական քաղաքականության դեմ բողոքի: Երթին միանալու են նաեւ էթնիկ այլ կազմակերպությունների անդամներ:
Հանձնախումբը սոցիալական ցանցերում արշավ է սկսել՝ մարդկանց կոչ անելով կարճ տեսագրություններ նկարահանել այն մասին, որ մասնակցելու են ապրիլի 24-ի երթին, եւ դրանք հրապարակել համացանցում:

March for Justice to be held in Los Angeles on April 24th
On April 24, the Armenian Genocide Centennial Los Angeles Central Committee will hold a March for Justice, which will be the only commemoration event for that day.
The March for Justice will be one of the major events of the Committee. Participants will gather in the Little Armenia District of Los Angeles in the morning and will walk 10 kilometers to the Turkish Consulate as a sign of protest against the Turkish government’s ongoing policy of denial. Members of other ethnic organizations will also be joining the march.
The Committee has launched a campaign on social networks, calling on people to tape short videos of them saying that they will be participating in the April 24th march and post them on the Internet.