Նոր Ջուղայի բասկետբոլիստուհիներից հինգը` Սպահան նահանգի բասկետբոլի հավաքականի անդամ
Նոր Ջուղայի Հայոց ազգային «Քանանյան» դպրոցի բասկետբոլի խումբը, մասնակցելով Սպահան քաղաքի Կրթադաստիարակչության հիմնարկի 3-րդ շրջանի միջդպրոցական մրցություններին, գրավեց առաջին տեղը, այս մասին Իրանից «Հայերն այսօրին» հայտնում է Երանուշ Թահմազյանը:
Ուրախալի է, որ նշյալ խմբից Անիա Թորոսյանը, Անիշա Խաչյանը,Արեգ Հարությունյանը, Մանե Հովսեփյանը և Մինելի Ղազարյանը ընդգրկվել են նահանգի բասկետբոլի հավաքականի կազմում:
Խմբի մարզիչը Թալին Խաչատրյանն է: Խմբի մյուս անդամներն են` Նինե Բարղին, Լուսիա Գալստյանը, Ալմարա Թահմազյանը, Ռենիա Ծատուրյանը, Գայանե Մինասյանը, Ռենիա Մինասյանը և Լուսին Հովսեփյանը:

Пятеро баскетболистов Новой Джуги – члены сборной по баскетболу провинции �?сфаган
Баскетбольная команда Армянской национальной школы «Кананян» Новой Джуги, приняв участие в межшкольных соревнованиях 3-го района образовательно- воспитательных учреждений города �?сфаган заняла первое место. Об этом редакции «Армяне сегодня» сообщает из �?рана Ерануш Тахмазян.
Радует, что члены команды Аниа Торосян, Аниша Хачян, Арег Арутюнян, Мане Овсепян и Минели Казарян включены в состав сборной по баскетболу провинции �?сфаган.
Тренирует команду Талин Хачатрян. Другие члены команды – Нине Барги, Лусиа Галстян, Алмара Тахмазян, Рениа Цатурян, Гаяне Минасян, Рениа Минасян и Лусин Овсепян.