Հանդիպում Արցախում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 16-ին ընդունել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող, ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանին: Այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով` Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, վարչապետ Արա Հարությունյանի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ:
Ինչպես հայտնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, քննարկվել են Արցախում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված հարցեր:
Շահագրգիռ մարմինների ղեկավարները ներկայացրել են համապատասխան տեղեկություններ նախատեսված ծրագրերի և դրանց իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին: Արցախի նախագահ Սահակյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է բոլոր միջոցառումների պատշաճ իրականացման հրամայականը` այս ուղղությամբ տալով մի շարք հանձարարականներ:

Встреча по вопросам подготовки в Арцахе мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян
16 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял координатора мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, руководителя аппарата Президента Республики Армения Вигена Саркисяна. Затем встреча продолжилась в расширенном составе с участием предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископа Паргева Мартиросяна, председателя Национального собрания НКР Ашота Гуляна, премьер-министра Ара Арутюняна и других должностных лиц, сообщает пресс-служба президента НКР.
Были обсуждены вопросы, связанные с подготовкой в Арцахе мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян. Руководители компетентных органов представили соответствующую информацию о намеченных программах и работах по их реализации. Президент Саакян вновь подчеркнул необходимость должного проведения всех мероприятий, дав ряд поручений в данном направлении.