Դամասկոսի Շտապ օգնության մարմինն ամանորյա նվերներ է բաժանել հայ աշակերտներին
Դամասկոսի Շտապ օգնության մարմինն իր օժանդակությունների ծրագրերի շրջանակներում նախաձեռնել է ամանորյա նվերներ բաժանել Դամասկոսի հայ աշակերտներին:
Այս մասին տեղեկանում ենք Դամասոսի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու ֆեյսբուքյան էջից: Նվերների բաշխումը տեղի է ունեցել Դամասկոսի ազգային առաջնորդարանում: Դամասկոսի Շտապ օգնության մարմնի անդամները, առաջնորդ գերշ. Տեր Արմաշ Եպս. Նալբանդյանի գլխավորությամբ դպրոցականներին են բաժանել գեղեցիկ նվերներ:
Դամասկոսում գործում են հայկական 5 վարժարաններ: Նվերները պատրաստվել էին Դամասկոսի բոլոր հայկական վարժարանների համար անխտիր:
Հայ Կաթողիկե վարժարանին հատկացված նվերները կբաժանվեն Հայ Կաթողիկե առաջնորդարանում: Ավելի վաղ՝ դեկտեմբերի 24ին, Դամասկոսի ազգային սուրբ Թարգմանչաց մանկապարտեզի սաները դիմավորել են Ձմեռ պապին: Ամանորյա միջոցառմանը ներկա էր նաև Դամասկոսի թեմի առաջնորդ Արմաշ Եպս Նալբանդյանը:

Орган Скорой помощи Дамаска раздал армянским школьникам Новогодние подарки
В рамках своих программ содействия Орган Скорой помощи Дамаска инициировал раздачу армянским школьникам Дамаска Новогодних подарков.
Об этом сообщает фейсбуковская страничка церкви Сурб Саркис Дамаска. Распределение подарков осуществлялось в национальном представительстве Дамаска. Члены Органа Скорой помощи Дамаска во главе с предстоятелем святейшим епископом Армашем Налбандяном раздали школьникам прекрасные подарки.
В Дамаске функционируют 5 армянских гимназий. Поджарки были подготовлены для всех армянских гимназий Дамаска без исключения.
Подарки, выделенные для Армянской Католической гимназии, будут розданы в Армянском Католическом предстоятельстве. Ранее, 24 декабря, воспитанники Дамаскского национального детского сада Сурб Таргманчац встречали Деда Мороза. На Новогоднем мероприятии присутствовал также предстоятель Дамаскской епархии епископ Армаш Налбандян.