ԱԳ նախարարն ու ՀԲԸՄ նախագահը քննարկել են Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների աշխատանքները
Դեկտեմբերի 17-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով հյուրին` նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց ՀԲԸՄ ավանդը` հայ ժողովրդի հոգևոր, կրթական, մշակութային կյանքի զարգացման, հայապահպանության գործում:
Պերճ Սեդրակյանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և ՀԲԸՄ գործունեության բարձր գնահատականի համար, վստահեցրեց, որ ՀԲԸՄ-ն շարունակելու է իր ազգանվեր և Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանն ուղված գործունեությունը։
Հանդիպմանը քննարկվեցին ՀԲԸՄ ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Պերճ Սեդրակյանը անդրադարձան Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին։

Встреча министра иностранных дел с председателем АОБС
17-го декабря министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял председателя Армянского общего благотворительного союза (АОБС) Перча Седракяна.
Приветствуя гостя, министр Налбандян высоко оценил вклад АОБС в развитие духовной, образовательной и культурной жизни армянского народа, в деле сохранения армянства.
Поблагодарив за прием и высокую оценку деятельности АОБС, Перч Седракян заверил, что АОБС продолжит свою патриотическую и направленную на укрепление связей между Арменией и Диаспорой деятельность.
В ходе встречи стороны обсудили текущие и перспективные программы АОБС.
Эдвард Налбандян и Перч Седракян коснулись подготовительных работ, посвященных 100-летию Геноцида армян мероприятий.