Տեղի կունենա Սփյուռքահայության հետ մշակութային կապի կոմիտեի հիմնադրման 50-ամյակին նվիրված հանդիսություն
Դեկտեմբերի 9-ին, ժ.16:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ  տեղի կունենա Սփյուռքահայության հետ մշակութային կապի կոմիտեի հիմնադրման 50-ամյակին նվիրված հանդիսությունը (հասցեն` Վազգեն Սարգսյան 26/1, Էրեբունի պլազա բիզնես –կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունիե սրահ):
Կոմիտեի անցած ուղու վերաբերյալ ելույթով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Հանդիսությանը ներկա կգտնվեն կոմիտեի նախկին աշխատակիցներ, պետական, հասարակական գործիչներ, սփյուռքյան կառույցների ներկայացուցիչներ, գիտնականներ, մտավորականներ:

Состоится торжество, посвященное 50-летию основания Комитета по культурным связям с армянами за рубежом
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/12/logo-glxavor.jpg)
По инициативе Министерства Диаспоры РА 9 декабря в 16:00 состоится торжество, посвященное 50-летию основания Комитета по культурным связям с армянами за рубежом (адрес: Вазгена Саркисяна, 26/1, бизнес-центр «Эребуни плаза», 9 этаж, зал «Эребуни»).
С речью о пройденном Комитетом пути выступил министр Диаспоры РА Грануш Акопян.
На торжестве будут присутствовать бывшие сотрудники комитета, государственные, общественные деятели, представители структур Диаспоры, ученые, представители интеллигенции.